Ekspert BBC: Szczęsny odpowiedzią na kłopoty Arsenalu?

Paul Fletcher, prowadzący na stronie BBC blog o tematyce związanej z Premier League poświęcił długi wpis polskiemu bramkarzowi Wojciechowi Szczęsnemu. - Jest wysoki, pewny siebie, otwarty i zaangażowany. Może być długoterminowym rozwiązaniem problemu Arsenalu z bramkarzami - uważa Fletcher.

Konkurs. Do wygrania 10 biletów na finał Ligi Mistrzów! ?

Szczęsny to aktualnie trzeci bramkarz Arsenalu. Arsene Wenger wiąże z nim duże nadzieje, ale uważa że młody Polak musi nabrać doświadczenia, dlatego wypożyczył go do trzecioligowego Bentford.

Jak zauważa Fletcher, żaden z dwóch obecnie walczących o pozycję pierwszego bramkarza piłkarzy nie prezentuje się pewnie. Do Łukasza Fabiańskiego można mieć pretensje przy obu bramkach, które Arsenal stracił w przegranym 1:2 meczu z Porto w 1/16 Ligi Mistrzów. W tej sytuacji w rewanżu wystąpi Almunia, któremu jednak także przytrafiają się głupie błędy.

- Wiemy, ze Szczęsny to świetny, naprawdę świetny bramkarz. Głęboko wierzę, że pewnego dnia zostanie numerem jeden w bramce Arsenalu. Ma wszystkie cechy których można oczekiwać od bramkarza - zachwycał się Polakiem Arsene Wenger. Fletcher, przypominając tę opinię, dodaje, że Szczęsny ma nadzieję spełnić te oczekiwania jak najszybciej.

- Kiedy wrócę do Arsenalu, chcę walczyć o pozycję pierwszego bramkarza - mówi 19-latek, przebywający na wypożyczeniu w Brentford. - Musisz wierzyć, że jesteś wystarczająco dobry by zająć czyjeś miejsce, a ja chcę je zająć, niezależnie od tego kto jest numerem jeden w bramce Arsenalu - zapowiada Szczęsny w rozmowie z ekspertem BBC.

- Rozmawiając ze Szczęsnym nabrałem przekonania, że nie będzie miał żadnych skrupułów by zrzucić Fabiańskiego w dół w hierarchii bramkarzy Arsenalu - pisze Fletcher. - Nie mam wątpliwości, że młody chłopak ma wszelkie psychicznie predyspozycje by objąć pozycję na której zawodnik jest narażony na oceny najbardziej spośród wszystkich na boisku. Szczęsny wydaje się być zawodnikiem, który rozwija się mimo przeciwności losu. A najlepsze mecze rozgrywa wtedy, gdy jego możliwości są kwestionowane - uważa ekspert BBC.

Rewanżowy mecz 1/16 Ligi Mistrzów Arsenal - Porto w relacji Z Czuba i Na Żywo od 20.45.

Na żywo na Sport.pl także drugie wtorkowe spotkanie Fiorentina - Bayern Monachium.

Wielka afera podsłuchowa w reprezentacji Anglii ?

Więcej o: