Tak Barcelona podsumowała mecz Realu w LM. Musieli to usunąć

Porażka Realu Madryt z Arsenalem z pewnością wywołała uśmiech niejednego kibica FC Barcelony. Klub z Katalonii również nie mógł odpuścić sobie drobnej szpilki w kierunku największych rywali i jeszcze w trakcie meczu opublikował wymowne zdjęcie w mediach społecznościowych. Szybko zostało usunięte.
FC Barcelona wbiła szpilkę Realowi Madryt
fot. Reuters/Matthew Childs, screenshot Twitter

Arsenal ograł Real Madryt 3:0 po dwóch pięknych golach Declana Rice'a z rzutów wolnych oraz trafieniu Mikela Merino. Tym samym londyńczycy przed rewanżowym starciem ćwierćfinału Ligi Mistrzów mają już pokaźną zaliczkę i są bliscy przejścia do kolejnej fazy. To z pewnością ucieszyło wiele osób, które nie sympatyzują z klubem ze stolicy Hiszpanii.

Zobacz wideo To oni pokonali Marcina Najmana i zabrali mu pas! Dwóch na jednego

Tak FC Barcelona zadrwiła z Realu Madryt. Musieli to usunąć

Porażka Realu i kiepska forma zespołu Carlo Ancelottiego z pewnością ucieszyła kibiców Barcelony. Nie tylko ze względu na wieczną wojnę między fanami obu klubów, ale również fakt, że w tym sezonie zespoły walczą o mistrzostwo Hiszpanii i zagrają w finale Pucharu Króla. Słabsza dyspozycja madrytczyków w ważnym meczu, to dla Katalończyków świetna informacja.

Najwyraźniej 0:3 w Londynie ucieszyło też zarządzających klubowym kontem Barcelony w mediach społecznościowych. Jeszcze w trakcie meczu Arsenal - Real, o 22:30, sieć obiegło bardzo wymowne zdjęcie opublikowane przez Barcelonę.

Konkretnie to fotografia Pedriego wymownie przykładającego palec do ust. Katalończycy najwyraźniej chcieli wbić rywalom małą szpilkę i jeszcze "uciszyć" ich w trakcie bolesnego meczu. Ktoś jednak szybko zrozumiał, że być może było to niestosowne. 

usunięty post FC Barcelony
usunięty post FC BarcelonyScreenshot Twitter

Post jeszcze tego samego dnia zniknął z mediów społecznościowych Barcelony. Zespół Hansiego Flicka w środę 9 kwietnia o 21:00 zagra z Borussią Dortmund i trzeba wziąć pod uwagę, że gdyby przegrał, to wpis "uciszający" Real "źle by się zestarzał". Być może to właśnie powód usunięcia go mediów społecznościowych. 

Oczywiście w internecie nic nie ginie, a post szybko zobaczyło ponad 240 tysięcy osób. Zebrał on też mnóstwo polubień, wspomnieć i ponownych udostępnień. 

Więcej o: