Losowanie marzeń Jagiellonii w Lidze Mistrzów!

Jagiellonia Białystok świetnie spisała się w zeszłym sezonie i sięgnęła po mistrzostwo kraju. Dzięki temu weźmie udział w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. W środę poznała pierwszego rywala. Będzie nim zwycięzca dwumeczu pomiędzy litewskim Penevezys i fińskim HJK Helsinki. Tym samym polski klub miał sporo szczęścia. Można mówić o losowaniu marzeń!

Jagiellonia Białystok ma za sobą świetny sezon. Drużyna okazała się najlepsza i po raz pierwszy w historii sięgnęła po mistrzostwo kraju. "Na Jagiellonię Białystok nie stawiał nikt, ale to właśnie ona cieszy się z historycznego mistrzostwa Polski. Wbrew wszystkim, wbrew własnym oczekiwaniom, może nawet wbrew logice" - pisał Jakub Seweryn ze Sport.pl.

Zobacz wideo To on zagra w środku pola z Austrią? "Nikt o tym nie dyskutuje"

Jagiellonia poznała pierwszego rywala w Lidze Mistrzów

Tym samym ekipa z Białegostoku weźmie udział w eliminacjach Ligi Mistrzów. Zmagania rozpocznie od drugiej rundy, a w środę poznała już pierwszego rywala. Będzie nim zwycięzca dwumeczu pomiędzy litewskim FK Penevezys i fińskim HJK Helsinki. Tym samym polski zespół może mówić o sporym szczęściu, ponieważ uniknie dalekiej podróży i wymagającego rywala, jakim jest Karabach Agdam i Maccabi Tel Awiw. 

Niezależnie z kim się zmierzy, nie będzie go czekać daleki wyjazd. Faworytem dwumeczu rywali Jagiellonii będzie HJK Helsinki, które regularnie wygrywa krajową ligę, ale w europejskich pucharach nie radzi sobie najlepiej. Ostatni raz w fazie grupowej Ligi Mistrzów grał w sezonie 1998/1999. W zeszłym sezonie w kwalifikacjach odpadł już w drugiej rundzie z Molde. Następnie pokonał Farul Konstanca i awansował do Ligi Konferencji, gdzie zajął ostatnie miejsce w grupie. Podobnie wyglądała ścieżka tej drużyny dwa lata temu, ale wtedy wylądowała w Lidze Europy i również zamknęła stawkę w grupie. W bieżącym sezonie po 13 kolejkach HJK zajmuje trzecie miejsce w tabeli fińskiej ligi

- To jest konkretny los, który pozwala myśleć o awansie dalej. Nie lekceważę jednak HJK - mówi Roman Kołtoń w programie Meczyki.pl. 

FK Paneveżys z kolei gra w europejskich pucharach od trzech lat i tylko raz wygrało dwumecz (3:2 z Milsami Orgiejów w zeszłorocznych kwalifikacjach Ligi Konferencji). Jeśli Jagiellonia wygra ten dwumecz, to będzie miała zapewniony już awans do Ligi Konferencji Europy.

Pierwszy mecz eliminacji Ligi Mistrzów Jagiellonia Białystok zagra 23 lub 24 lipca. Rewanż odbędzie się 30 lub 31 lipca. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.