Zawrzało po słowach Mbappe. Kolega Lewandowskiego nie wytrzymał

Niecałe dwa tygodnie temu Kylian Mbappe w rozmowie z "L'Equipe" stwierdził, że gra na mistrzostwach Europy jest dla niego trudniejsza od rywalizacji na mistrzostwach świata. Ta wypowiedź dotarła do Ameryki Południowej, gdzie wywołała zamieszanie. Skomentował ją m.in. Lionel Messi. Teraz w polemikę z Mbappe wszedł piłkarz reprezentacji Brazylii oraz klubowy kolega Roberta Lewandowskiego - Raphinha.

- Mistrzostwa Europy to trudne rozgrywki. Być może nawet trudniejsze niż mistrzostwa świata, choć wokół mundialu jest duża presja. Mamy trudną grupę i są to rozgrywki, których nie wygraliśmy od 24 lat - powiedział niedawno Mbappe w rozmowie z "L'Equipe".

Zobacz wideo Reprezentacja Polski już w Hamburgu! "Chodźcie do nas"

Duże kontrowersje po słowach Mbappe. Odpowiedział mu Messi. Teraz dołącza Raphinha

Ta wypowiedź dotarła do Ameryki Południowej. Tamtejsze drużyny już za kilka dni rozpoczną rywalizację w Copa America. Słowa Mbappe skomentował m.in. Lionel Messi. - Nie ma wątpliwości, że Euro jest bardzo ważne. Grają tam najlepsze europejskie drużyny. Ale nie biorą w nim udziału Brazylia, Argentyna czy Urugwaj. Zbyt wielu mistrzów świata nie gra w Europie, by móc powiedzieć, że tamtejsze mistrzostwa są najtrudniejsze. Każdy zaś chce być mistrzem świata - mówił Argentyńczyk.

Teraz wtóruje mu Raphinha. Brazylijczyk postanowił przypomnieć Mbappe, że mistrzem świata została ostatnio właśnie Argentyna.

- Na jego nieszczęście, a na nasze szczęście, przegrał finał mistrzostw świata z drużyną z Ameryki Południowej - powiedział na konferencji prasowej reprezentacji Brazylii. - Chciałbym zobaczyć drużyny z Europy grające w eliminacjach MŚ w Ameryce Południowej. Wtedy zobaczylibyśmy, czy jest tu tak łatwo - dodał klubowy kolega Roberta Lewandowskiego z FC Barcelony.

Południowoamerykańskie reprezentacje szykują się obecnie do Copa America. Turniej ruszy 21 czerwca, gdy o drugiej w nocy reprezentacja Argentyny zagra z Kanadą. Już teraz trwają mistrzostwa Europy. W niedzielę o godzinie 15:00 rywalizację w nich rozpocznie reprezentacja Polski. Biało-Czerwoni w pierwszym meczu zmierzą się z Holandią.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.