Lewandowski spełni marzenie Jose Mourinho? Ależ bomba. "Zrobi wszystko"

Robert Lewandowski odejdzie z Barcelony? Hiszpańskie media często spekulowały na temat takiego scenariusza. Zwłaszcza w poprzednim sezonie, gdy Lewandowski długo był w kiepskiej formie, a jego pensja - 26 milionów euro rocznie - zgodnie z kontraktem będzie tylko rosnąć. Okazało się, że w swoim zespole Lewandowskiego chętnie zobaczyłby Jose Mourinho. Legendarny trener ma wziąć sprawy w swoje ręce.

Przerwa Jose Mourinho od trenowania trwała dość krótko. Ci, którzy liczyli na to, że Portugalczyk wróci do Premier League, mogli się jednak zdziwić. Na początku czerwca okazało się, że uznany szkoleniowiec w nowym sezonie poprowadzi Fenerbahce.

Zobacz wideo Tomasz Kłos: Dobra atmosfera buduje kręgosłup drużyny

Mourinho przekona Lewandowskiego? To byłby hit transferowy

W minionym sezonie Fenerbahce przegrało tylko jeden mecz ligowy, a i tak nie dało radę zdobyć mistrzostwa Turcji. Odrobinę lepsze było Galatasaray, które zdobyło aż 102 punkty. Drugiej takiej wpadki ma nie być. I właśnie to ma zapewnić Mourinho. Turecki portal fotomac.com.tr poinformował, że celem transferowym numer jeden jest dla Fenerbahce Robert Lewandowski.

Do tej pory Roberta Lewandowskiego łączono przede wszystkim z możliwym odejściem do Arabii Saudyjskiej. Nie jest tajemnicą, że pensja kapitana reprezentacji Polski jest dużym obciążeniem dla Barcelony. W minionym sezonie wynosiła aż 26 milionów euro, a teraz ta kwota ma urosnąć o kolejne 6 milionów euro. Wydawało się, że podobne warunki mogą zaoferować jedynie Saudyjczycy.

Tymczasem Fenerbahce już miało rozmawiać z Barceloną i zyskać zielone światło - informuje fotomac.com.tr. "Fenerbahce przed nowym sezonem chce ściągnąć gwiazdy światowej piłki. Wszystkie oczy powędrowały w kierunku Lewandowskiego. Jose Mourinho spotkał się z zarządem i stwierdził, że osobiście doprowadzi do tej transakcji" - czytamy.

"Celem numerem jeden dla Fenerbahce jest Lewandowski. Żółto-niebiescy skontaktowali się z Barceloną i polskim zawodnikiem. Dobra wiadomość jest taka, że klub dał zielone światło na transfer, ale sam Lewandowski nie wydawał się zbytnio przekonany, co zmniejsza szanse powodzenia" - dodano - "Mourinho powiedział, że porozmawia z Lewandowskim i zrobi wszystko, żeby go przekonać" - informuje portal.

Co w przypadku niepowodzenia? Fenerbahce zacznie rozglądać się za innymi zawodnikami.

Obecnie Robert Lewandowski przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski, która w niedzielę zagra pierwszy mecz na Euro 2024. Rywalami Biało-Czerwonych będą Holendrzy. Kapitan kadry nie zagra w tym meczu z powodu kontuzji, której nabawił się w sparingu z reprezentacją Turcji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.