A jednak! Sensacyjne wieści ws. przyszłości Szczęsnego. "Juve jest gotowe"

Wojciech Szczęsny odejdzie z Juventusu? Polski bramkarz do tej pory niechętnie brał taki scenariusz pod uwagę, choć zainteresowania jego usługami nie brakuje. Według włoskich mediów sam klub również chętnie by go sprzedał. Fabrizio Romano twierdzi, że Juventus już zaczął rozmowy z gigantem ligi saudyjskiej. Czy Szczęsny dołączy do gwiazdozbioru, który w ostatnim czasie stworzyli tamtejsi szejkowie?

Juventus wkrótce ma ściągnąć Michele Di Gregorio - bramkarza, który ma zostać następcą Wojciecha Szczęsnego. W dodatku na ten transfer ma naciskać Thiago Motta, czyli nowy trener Juventusu. Z tego powodu wokół polskiego bramkarza pojawia się coraz więcej plotek transferowych.

Zobacz wideo Polska ma mocne karty przed Euro 2024! "Objawienie, rewelacja"

Szczęsny odejdzie z Juventusu? Chce go klub Ronaldo

W sobotę dziennikarz Nicolo Schira poinformował, że jeden z klubów ligi saudyjskiej oferuje Wojciechowi Szczęsnemu dwuletni kontrakt i 15 milionów euro rocznej pensji. Dodał jednocześnie, że polski bramkarz nie jest zainteresowany odejściem w tym kierunku. To było zgodne z wcześniejszymi deklaracjami Szczęsnego. - Zaczynamy rozmowę od kilkuset milionów euro - mówił rok temu w TVP Sport - Naprawdę pieniędzy w życiu mi nie brakuje. Ja wolę fajne wyzwania, a bronienie w Juventusie jest najfajniejszym wyzwaniem, jakie mogę przed sobą postawić - dodawał.

W niedzielę nowe informacje w tej sprawie podał Fabrizio Romano. Włoski dziennikarz zdradził, że drużyna, która chce kupić Szczęsnego to Al-Nassr, czyli klub, w którym na co dzień gra Cristiano Ronaldo

"Al-Nassr rozpoczęło rozmowy w sprawie ściągnięcia Wojciecha Szczęsnego z Juventusu. Juve jest gotowe sprzedać Szczęsnego, jako że wkrótce do klubu dołączy Di Gregorio za 18 milionów euro, a niedługo rozpoczną się też rozmowy o przedłużeniu umowy z Perinem. Decyzja będzie należeć do polskiego bramkarza" - napisał włoski dziennikarz.

Ponad 20 milionów euro dla Szczęsnego. "Negocjacje są poważne"

Na informacje Fabrizio Romano niemal natychmiast zareagował Tomasz Włodarczyk. Potwierdził, że rozmowy mają miejsce i zaznaczył, że jest blisko ich finalizacji. "Zgodnie z tym co napisał Fabrizio Romano Wojciech Szczęsny dostał ofertę z Al Nassr! Ode mnie: Negocjacje są poważne i trwają od kilku tygodni. Temat jest bardzo bliski realizacji. Szczęsny dostał propozycję dwuletniego kontraktu. Ma zarabiać ponad 20 milionów euro za sezon" - napisał dziennikarz.

Czy tyle wystarczy, żeby przekonać Szczęsnego na transfer do Arabii Saudyjskiej? Nie jest to wprawdzie kilkaset milionów euro, o których mówił rok temu, ale wciąż jest to niewyobrażalnie wysoka kwota. W Juventusie został mu tylko rok kontraktu, który najpewniej spędziłby na ławce rezerwowych lub dzieliłby się miejscem w bramce z Di Gregorio.

Czy Szczęsny powinien przyjąć ofertę Al-Nassr?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.