Ogłosili przed Xavim. Lewandowski tylko na tym skorzysta. "Specjalna misja"

We wtorkowy wieczór FC Barcelona stanie przed szansą powrotu do półfinału Ligi Mistrzów po pięciu latach. Drużyna Xaviego Hernandeza podejmie PSG w rewanżowym spotkaniu w ćwierćfinale tych rozgrywek. Barcelona w minioną środę wygrała 3:2, a duża w tym była rola Pedriego, który popisał się asystą przy jednej z bramek. To Hiszpan jest centralną postacią planu, który przygotował na rewanż Xavi. Ma na nim skorzystać także Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski odpoczywał w miniony weekend w meczu FC Barcelony z Cadiz (1:0). Powodem przerwy od gry było zawieszenie za zebranych pięć żółtych kartek. Tym samym kapitan reprezentacji Polski w pełni sił będzie mógł podejść do rewanżowego meczu z PSG w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. W ostatnią środę Barcelona wygrała w Paryżu 3:2 i z jednobramkową zaliczką podejdzie do drugiego meczu przed własną publicznością.

Jak przed pierwszym meczem, tak i rewanżem FC Barcelona będzie musiała wystawić inny środek pola. W Paryżu Xavi Hernandez od pierwszej minuty postawił na Ilkaya Guendogana, Frenkiego de Jonga i Sergiego Roberto. Ostatni z nich na pewno nie zagra, gdyż otrzymał trzecią żółtą kartkę w bieżącym sezonie Ligi Mistrzów. Nie zagra też Andreas Christensen, którego spotkała identyczna sytuacja, gdy pojawił się na murawie w drugiej połowie.

Pedri kluczem w planie Xaviego. Skorzysta na tym także Robert Lewandowski

Tym samym Barcelona na Montjuic wyjdzie środkiem Guendogan - De Jong - Pedri. Hiszpan pojawił się na murawie w drugiej połowie meczu z PSG i od razu popisał się fantastyczną asystą przy golu Raphinhi na 2:2. We wtorek ma rozpocząć mecz pierwszy raz od półtora miesiąca, gdy Barcelona grała na wyjeździe przeciwko Athletikowi.

"Sport" opisał w poniedziałkowy poranek, że planem Xaviego jest, żeby Guendogan i De Jong byli bardziej odpowiedzialni za grę w defensywie, co pozwoli Pedriemu na większą swobodę w ofensywie. Ma to pozwolić Hiszpanowi "pokazać cały swój talent". "Specjalna misja Pedriego przeciwko PSG" - piszą wprost dziennikarze.

Beneficjentem tego planu ma być Robert Lewandowski. Zdaniem katalońskiej gazety Pedri będzie grał bliżej pola karnego, co sprawi, że polski napastnik będzie miał z kim pograć, gdy opuści "szesnastkę" rywala. Dodatkowo ma to pozwolić na lepszą współpracę Pedriego ze skrzydłowymi, czyli Raphinhą i Laminem Yamalem.

Rewanżowe spotkanie FC Barcelony z PSG zostanie rozegrane we wtorek 16 kwietnia o 21:00. Relację z tego meczu będzie można śledzić na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Ile bramek Robert Lewandowski zdobędzie w rewanżu z PSG?