Zrobiło się nerwowo wokół Milika. To może być koniec

Zbliża się koniec Arkadiusza Milika w Juventusie? Ostatnio włoski dziennikarz Mirko Di Natale stwierdził, że czas Polaka w tym zespole "to ogromne rozczarowanie". I faktycznie. Choć Milik pełni rolę rezerwowego, to rzadko zdarza się, żeby wchodząc z ławki, dał jakiś konkret. Na jego bramki trzeba czekać długo. Czy Włosi zdecydują się go sprzedać? Taką możliwość sugeruje "La Gazzetta dello Sport".

Arkadiusz Milik w tym sezonie strzelił tylko trzy bramki w lidze i trzy w Pucharze Włoch. Rzadko kiedy zdarza się, żeby zanotował dłuższy występ. Zazwyczaj wchodzi z ławki na ostatnie kilka-kilkanaście minut spotkania. Ma też pecha. Gdy po pięciu miesiącach od ostatniego ligowego gola, w końcu zanotował trafienie w meczu z Atalantą, to niemal od razu doznał urazu, który wykluczył go na dłuższy czas.

Zobacz wideo Wściekły Wojciech Szczęsny ruszył prosto do szatni. Lewandowski tłumaczy

Milik odejdzie z Juventusu? "La Gazzetta dello Sport" wskazuje, że jest szansa

Napastnik jest regularnie krytykowany nie tylko we Włoszech, ale również w Polsce, gdzie coraz więcej ekspertów uważa, że Arkadiusz Milik nie powinien grać w reprezentacji. Negatywnie oceniają go też włoscy dziennikarze. - Nie byłbym pewny, że Milik na 100 proc. będzie graczem Juventusu w kolejnym sezonie. Zwłaszcza że może dojść do zmiany trenera - mówił w rozmowie ze Sport.pl Mirko Di Natale.

Teraz jego przypuszczenia potwierdza "La Gazzetta dello Sport", która zastanawia się nad przyszłością ofensywy Juventusu. Przypomina ona, że Allegri przed rozpoczęciem sezonu zrobił wiele, żeby Milik został w klubie, ale jej zdaniem napastnik może wkrótce odejść. 

"Czerwona kartka w meczu z Empoli i kontuzja, której doznał ostatnio, a która wykluczy go z gry na miesiąc, wzbudza wątpliwości wokół przyszłości Milika, mimo że nie wiemy jeszcze, jak potoczy się letnie okienko transferowe. Jeżeli pojawi się interesująca oferta, to Juventus jej wysłucha: i być może Milik też będzie nią zaciekawiony, bo nigdy nie ukrywał, że chciałby grać więcej, a w Juventusie wciąż byłby jedynie luksusowym rezerwowym" - czytamy na łamach gazety.

Do tej pory Arkadiusz Milik w barwach Juventusu zagrał 67 spotkań, w których strzelił 15 goli i zanotował dwie asysty. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.