Wiemy, kto pokaże Ligę Mistrzów w kolejnym sezonie! Jest oficjalne potwierdzenie

Od sezonu 2018/2019 mecze Ligi Mistrzów w Polsce pokazywała stacja Polsat, której prawa do pokazywania tych rozgrywek wygasały po obecnym sezonie. Doszło do przetargu, który wyłonił nowego nadawcę na kolejne trzy lata. Została nim stacja, która pokazywała spotkania Ligi Mistrzów w latach 2012-2018. Dodatkowo nabyła ona prawa do spotkań o Superpuchar Europy i młodzieżowej Ligi Mistrzów.

Telewizja Canal+ po fuzji nSport pokazywała Ligę Mistrzów od sezonu 2012/2013 do 2017/2018. Po tamtych rozgrywkach prawa do najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywek przejął Polsat, który pokazywał je przez sześć kolejnych sezonów, licząc aktualny. 

Zobacz wideo Jasna deklaracja Kamila Grosickiego. "Jestem gotowy"

- Obecny przetarg na Ligę Mistrzów w całej Europie ma być rekordowy, jeśli chodzi o wpływy. To dlatego, że UEFA zmodyfikowała format rozgrywek. Od sezonu 2024/2025 będzie jedna liga i tabela dla wszystkich 36 rywalizujących klubów. Zamiast sześciu meczów w tej fazie będzie ich osiem - pisał Kacper Sosnowski, dziennikarz Sport.pl pod koniec października ubiegłego roku, dodając wtedy, że polskiego nadawcę Ligi Mistrzów od przyszłego sezonu poznamy właśnie w marcu.

Liga Mistrzów wraca do Canal+ od sezonu 2024/2025

W piątkowy poranek stacja Canal+ poinformowała, że rozgrywki Ligi Mistrzów wracają do nich po sześciu latach. "CANAL+ pozyskał wyłączne prawa do transmisji wszystkich meczów Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Młodzieżowej UEFA i Superpucharu UEFA w sezonach 2024/25, 2025/26 i 2026/27 na terenie Polski" - przekazała stacja za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Canal+ przekazał, że pierwszym transmitowanym meczem po wygraniu przetargu będzie Superpuchar UEFA, który w sierpniu zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie. "Zaraz po nim rozpocznie się rywalizacja w pierwszej fazie Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Młodzieżowej UEFA, którą będzie można śledzić w CANAL+ i w serwisie streamingowym CANAL+ online" - dodano.

"Wreszcie można się cieszyć oficjalnie. Jestem przekonany, że to informacja, która ucieszy widzów CANAL+" - podsumował na portalu X (dawniej Twitter) dyrektor Canal+ Sport Michał Kołodziejczyk.

W tym sezonie w Lidze Mistrzów jest już faza ćwierćfinałowa. W walce o półfinał PSG zmierzy się z FC Barceloną, Real Madryt z Manchesterem City, Borussia Dortmund z Atletico Madryt, a Arsenal z Bayernem Monachium. Spotkania te zostaną rozegrane w dniach 9 i 10 kwietnia, a rewanże 16 i 17 kwietnia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.