Trzęsienie ziemi w Barcelonie. Laporta przyjął rezygnację. Oficjalnie

W czwartek rano FC Barcelona ogłosiła dużą zmianę w swoich szeregach. Klub poinformował o rezygnacji wiceprezydenta ds. ekonomicznych - Eduarda Romeu - ta została przyjęta przez prezydenta Joana Laportę. W ostatnich latach Romeu był jedną z osób odpowiedzialnych za zarządzanie długiem FC Barcelony. Do jego głównych zadań należało wyprowadzenie klubu na prostą. Co dalej? Hiszpanie już spekulują.

Kłopoty finansowe FC Barcelony nie były żadną tajemnicą. Klub często musiał korzystać z tzw. dźwigni finansowych, które umożliwiały mu dalsze funkcjonowanie. Romeu czasami wypowiadał się publicznie na temat wyciągania zespołu z tarapatów. Tak było w zeszłym roku, gdy przyznał, że zmniejszenie wydatków na wynagrodzenia nie poskutkowało zmniejszeniem długów Barcelony.

Zobacz wideo Co z tym Lewym? Debata w Sport.pl na żywo już w piątek

Kluczowa postać w Barcelonie zrezygnowała. Co dalej? W tle Superliga

W czwartek rano FC Barcelona poinformowała, że Eduard Romeu zrezygnował ze swojej roli. Prezydent Joan Laporta przyjął tę rezygnację i wkrótce klub ma wydać oficjalny komunikat z pełnym wyjaśnieniem.

"FC Barcelona informuje, że Pan Eduard Romeu, wiceprezydent ds. ekonomicznych, przekazał prezydentowi Joanowi Laporcie swoją rezygnację z powodu niemożliwości pogodzenia obowiązków ze swoją codzienną pracą zawodową. Prezydent Laporta zaakceptował rezygnację i wyraził swoją wdzięczność Panu Romeu za jego pracę w sferze ekonomicznej, która skupiała się na tworzeniu planu zwiększającego rentowność klubu. Plan został wdrożony w tej kadencji i zmienił sytuację finansową instytucji" - czytamy w oświadczeniu FC Barcelony.

Hiszpańskie media od razu zaczęły spekulować, kto zastąpi jedną z najważniejszych osób w klubie. "Mundo Deportivo" informuje, że wewnątrz klubu mówi się o kandydaturze Angela Riudalbasa - to człowiek odpowiedzialny za Barca Innovation Hub oraz kontrowersyjny projekt Superligi, który dopiero co otrzymał duży cios ze strony Unii Europejskiej.

Jak możemy przeczytać na stronie Barcelony, Riudalbas ma duże doświadczenie biznesowe - jest obecnie współwłaścicielem, właścicielem lub dyrektorem generalnym czterech firm.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.