Gol Lewandowskiego w LM. Oto klasyfikacja strzelców wszech czasów. Przepiękny widok!

Robert Lewandowski się nie zatrzymuje. Polak zdobył efektownego gola i dołożył sporą cegiełkę do remisu FC Barcelony z SSC Napoli (1:1) w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Tym samym umocnił się w klasyfikacji strzelców wszech czasów prestiżowych rozgrywek. Istnieją realne szanse, że już niedługo przekroczy magiczną barierę. Ta sztuka udała się tylko najlepszym piłkarzom ostatniej dekady w Europie.

Od początku 2024 roku Robert Lewandowski znajduje się w znakomitej formie. Rozegrał 12 meczów, w których zdobył osiem bramek i znacząco przyczynił się do kolejnych zwycięstw FC Barcelony. Szczególnie zaimponował w ostatnim spotkaniu ligowym z Celtą Vigo, gdzie ustrzelił dublet, który pozwolił Katalończykom dopisać kolejne trzy punkty do konta. Na tym Polak nie zamierzał poprzestawać i w środowy wieczór dołożył kolejne trafienie, tym razem w Lidze Mistrzów

Robert Lewandowski znów trafia. Polak umacnia się w klasyfikacji strzelców wszech czasów LM. Przed nim tylko legendy

Tego dnia Barcelona mierzyła się z SSC Napoli w ramach pierwszego meczu 1/8 finału. W pierwszej połowie kibice zebrani na stadionie Diego Armando Maradony nie zobaczyli bramek, choć okazji nie brakowało. Takie miał m.in. Lewandowski, ale nie udało mu się znaleźć drogi do siatki. Dopiero w drugiej odsłonie spotkania mu się to udało

W 60. minucie Inigo Martinez podał piłkę do Pedriego, a ten idealnie zgrał ją do Polaka. Lewandowski był ustawiony w kierunku bramki i nie miał żadnych problemów, by umieścić futbolówkę w siatce. Uderzył przy bliższym słupku. Tym samym po raz drugi w tym sezonie Ligi Mistrzów trafił do siatki rywala. Poprzedniego gola zaliczył w pierwszej kolejce rozgrywek, przeciwko Royal Antwerp (5:0). Wtedy też dołożył asystę.

Co więcej, bramka z meczu z Napoli pozwoliła mu umocnić się na trzeciej pozycji w klasyfikacji strzelców wszech czasów Ligi Mistrzów. Obecnie ma w dorobku 93 gole. Zdobył je w 117 meczach. Tym samym już w kolejnych spotkaniach może zbliżyć się do magicznej bariery 100 bramek.

Tą przekroczyło tylko dwóch zawodników, a więc znajdujący się na pozycji lidera Cristiano Ronaldo - 140 goli, a także drugi Leo Messi - 129 bramek. Obaj nie mają już szans na poprawę wyniku - grają bowiem na innych kontynentach. Podobnie, jak i czwarty w zestawieniu Karim Benzema - 90 trafień.