Zaczęło się! Szef Napoli grzmi ws. Zielińskiego

Piotr Zieliński zostanie odsunięty od składu Napoli? Wciąż nie jest pewna jego przyszłość, ale wszystko wydaje się zmierzać w kierunku odejścia. Z tego powodu ominął go ostatni mecz Superpucharu Włoch z Interem - przesiedział go na ławce rezerwowych. Miało się to stać na polecenie Aurelio De Laurentiisa, czyli właściciela Napoli. Teraz zabrał on głos na temat odejścia Polaka. I zaatakował Inter.

Przez ostatnie kilka miesięcy Zieliński prowadził negocjacje z Napoli o przedłużeniu wygasającego latem kontraktu. Rozmowy zmierzały jednak donikąd, choć Aurelio De Laurentiis zapewniał, że pomocnik chce zostać w klubie. Wydaje się, że obecnie nie ma już szans na to, że Polak, który przez osiem lat stał się jedną z najważniejszych postaci w historii klubu, pozostanie w Neapolu.

Zobacz wideo Ślepsk Malow Suwałki wygrywa mecz z Katowicami. Mateusz Czunkiewicz o aspiracjach do play-offów

Zieliński na wylocie z Napoli? De Laurentiis atakuje Inter oraz agentów Polaka

Od razu włoskie i polskie media obiegła informacja, że Zieliński może wylądować w "klubie kokosa" i po prostu przestanie grać. Dziennikarz Antonio Corbo stwierdził, że "To jak mieć samochód w garażu i z niego nie korzystać". Polak nie wystąpił w meczu finałowym Superpucharu Włoch przeciwko Interowi. Według włoskich dziennikarzy wszystkie decyzje w tym temacie podejmuje Aurelio De Laurentiis. Najbliższe tygodnie pokażą, co czeka Zielińskiego do końca sezonu. 

Pomocnika łączy się przede wszystkim z Interem. I Aurelio De Laurentiis zdecydował się na publiczne dolanie oliwy do ognia. Obraził przedstawicieli Zielińskiego i zarzucił Interowi, że próbuje mu "podkraść" zawodnika. 

- Zieliński? Niektóre historie miłosne kończą się same. Jeżeli chce tu zostać, to jesteśmy gotowi na negocjacje. Jednak jeśli chce odejść, bo agent poczuł pieniądze... Najwyraźniej musiał wyobrazić sobie wielki kawałek tortu i przekonał chłopaka. Wszystko, co mogę powiedzieć to, że Zieliński dostaje ode mnie znacznie większą pensję, niż to, co według prasy chce mu dać Inter. Powiedziałem do Marotty (dyrektor sportowy Interu przyp. red.) z uśmiechem "Nie zachowujesz się dobrze", a on odpowiedział, że "To nieprawda, to nieprawda, to nieprawda" - opowiadał De Laurentiis.

Czy Zieliński naprawdę straci miejsce w składzie, bo zdecydował się nie przedłużać umowy? Tak uważa m.in. "Corierre dello Sport", które przypomniało, że kilka lat temu w podobnej sytuacji był Arkadiusz Milik. I wydaje się, że z takim właścicielem jak De Laurentiis jest to jak najbardziej możliwe. Nie przeszkodzi w tym status polskiego pomocnika, który lata dobrej gry podsumował zdobytym w zeszłym sezonie mistrzostwem Włoch.

#JedenDzieńDłużej - wygraj wyjątkową aukcję

Nasi siatkarze grają z nami #JedenDzieńDłużej! Z okazji wielkiego finału WOŚP zapraszamy do charytatywnego licytowania kapitalnych pamiątek i niezapomnianych przeżyć. Aleksander Śliwka zaprasza na prawdziwy siatkarski trening, a z ostatniego "złotego" sezonu reprezentacji Kamil Semeniuk ma dla Was swoją meczówkę z podpisami wszystkich kadrowiczów, a poza tym chce się z Wami spotkać przed czerwcową Ligę Narodów i wręczyć Wam bilety VIP.

To kilka z naszych wielu aukcji charytatywnych w ramach tegorocznej akcji #JedenDzieńDłużej - Gazeta.pl dla WOŚP. Wszystkie środki z licytacji trafiają na Wielką Orkiestrę. Zapraszamy do licytowania pomysłów, które przygotowali wasza Gazeta.pl i przyjaciele. [>> LISTA]

Więcej o:
Copyright © Agora SA