Zbigniew Boniek odpowiada Smokowskiemu. "Mylisz się"

O kontrowersyjnym rzucie karnym z meczu PSG - Newcastle United wciąż jest głośno. W obronę Szymona Marciniaka, czyli głównego arbitra spotkania wziął Tomasz Smokowski. - Po konsultacji z VAR-em podjął właściwą decyzję - stwierdził Smokowski w rozmowie z "Kanałem Sportowym". Z dziennikarzem sportowym nie zgadza się Zbigniew Boniek, który błyskawicznie dał mu do zrozumienia, że się myli.

We wtorek 28 listopada PSG zremisowało 1:1 z Newcastle United w piątej kolejce Ligi Mistrzów. Pierwszego gola strzelił szwedzki napastnik angielskiej drużyny, Alexander Isak, w 24. minucie meczu. Wynik spotkania w samej końcówce wyrównał Kylian Mbappe po wątpliwym rzucie karnym. Szymon Marciniak, czyli główny arbiter spotkania, został wezwany do monitora i po obejrzeniu powtórki zmienił swoją pierwotną decyzję, przyznając "jedenastkę" dla PSG za zagranie ręką Tino Livramento. Trafienie 24-letniego napastnika sprawiło, że mistrzowie Francji uratowali cenny punkt. 

Zobacz wideo Szymon Marciniak w akcji. "Bałem się, że swoją osobowością zabije ten mecz"

Po ostatnim gwizdku na Szymona Marciniaka spadła fala krytyki. "Newcastle zostało skrzywdzone", "Newcastle zostało okradzione" - pisały brytyjskie media. Swoje zdanie wyraził również pokrzywdzony zawodnik, Timo Livramento. - Dziękuję wszystkim za wsparcie. Jestem zniesmaczony decyzją o rzucie karnym, ale takie jest życie. Ta drużyna jest wyjątkowa - napisał na X Livramento.

Tomasz Smokowski stanął w obronie Szymona Marciniaka

Nie zabrakło również słów wsparcia dla najlepszego polskiego arbitra. W obronę wziął go m.in. dziennikarz sportowy, Tomasz Smokowski, w programie "Hejt Park" na Kanale Sportowym. - Uważam, że dyktowanie "jedenastek", kiedy jest wrzutka z metra jest wypaczaniem sensu i wypełnia treść o nabitej ręce, jak można tylko wypełnić treść - zaczął.

Później Smokowski odwołał się do wytycznych IFAB. - Dokładnie sobie to sprawdziłem i wedle najnowszych interpretacji IFAB, które się znowu zmieniły, taka ręka jest kwalifikowana jako zagranie nieprzepisowe i sędzia Marciniak po konsultacji z VAR-em podjął właściwą decyzję - stwierdził.

Zbigniew Boniek nie podziela opinii Tomasza Smokowskiego. Mówi wprost: "Mylisz się"

Z dziennikarzem "Kanału Sportowego" nie zgodził się były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. - Mylisz się, tak jak wczoraj pomylili się nasi sędziowie. Nikt nie jest bezbłędny, gramy dalej - napisał Boniek na portalu X.

To tym meczu obie drużyny mają nadal szansę na awans do fazy pucharowej. Po pięciu kolejkach PSG zajmuje drugie miejsce z dorobkiem siedmiu punktów. Z kolei Newcastle United okupuje trzecią pozycję i ma pięć punktów na koncie. Liderem tabeli pozostaje Borussia Dortmund z 10 punktami.

13 grudnia - w ostatniej kolejce rozgrywek - PSG zagra na wyjeździe z Borussią Dortmund, a Newcastle podejmie AC Milan.

Więcej o:
Copyright © Agora SA