Co za słowa, co za oceny Piotra Zielińskiego po meczu z Realem Madryt

Napoli było bliskie wywiezienia korzystnego rezultatu z Estadio Santiago Bernabeu, lecz zadecydowała końcówka, w której Real strzelił dwa gole. Wówczas na boisku nie było już Piotra Zielińskiego. Polak został zmieniony w 65. minucie po faulu Antonio Rudigera. Włoska prasa w środkowym pomocniku widziała lidera zespołu. "Wkłada całe serce" - piszą fani. Większość za ten mecz wystawiła Zielińskiemu "szóstkę".

Największy hit środowych zmagań w Lidze Mistrzów rozegrano w Madrycie, gdzie Real podejmował Napoli. Już pierwszy mecz pomiędzy tymi ekipami przyniósł wielkie emocje, gdy „Królewscy" wygrali na wyjeździe 3:2. Stolicy Hiszpanii również zanosiło się na taki wynik, lecz decydujący cios w samej końcówce zadał Joselu, ustając wynik spotkania na 4:2.

Włosi ocenili Zielińskiego po hicie z Realem. "Wkłada całe serce"

Na prowadzenie już w dziewiątej minucie wyszło Napoli za sprawą gola Giovanniego Simeone, lecz Real odpowiedział w iście królewskim stylu trafieniami Rodrygo oraz Jude Bellinghama. Długie fragmenty drugiej połowy należały do gości, który wyrównali zaraz po przerwie, ale nie zdołali dobitniej potwierdzić swojej przewagi. To kosztowało ich w końcówce. Zmęczony zespół z Neapolu nie wytrzymał naporu Realu. Bramki zdobywali wówczas Nico Paz oraz wspomniany Joselu.

65. minut na boisku spędził Piotr Zieliński. Polak musiał je opuścić w wyniku starcia z Antonio Rudigerem, który mocnym wejściem pokiereszował udo reprezentanta Polski. Zdaniem "La Gazzetty dello Sport" środkowy pomocnik był jedną z najjaśniejszych postaci w ekipie Waltera Mazzarriego, który zastąpił niedawno na pozycji szkoleniowca Rudiego Garcię. "Próbuje rzucić wyzwanie Realowi w środku pola, przenosząc rywalizację na swój ulubiony teren. Jakość. Kilka razy pokazał się między liniami, zawsze z pomysłem" – pisze największy piłkarski dziennik we Włoszech, przyznając ocenę 6.

Taką samą notę przyznał Zielińskiemu Eurosport, który podkreśla fizyczny wkład Polaka w ten mecz oraz fakt, iż musiał przedwcześnie opuścić boisko z powodu wejścia Rudigera. - W pewnych sytuacjach mogliśmy zrobić coś więcej, zyskać coś więcej i przywieść pozytywny wynik. Czasami pokazywaliśmy, że gramy na równi z jedną z najsilniejszych drużyn w Europie - przyznał po spotkaniu Piotr Zieliński. Przeciętnie na notę 5,5 ocenił go włoski portal calciomercato.it. Podobnie występ reprezentanta Polski widzieli kibice Neapolu. Fanowski serwis calcionapoli1926 wystawił mu szóstkę. "Wkłada całe serce w pojedynki w środku pola" - podkreślają.

Sytuacja w grupie C rozgrywek Ligi Mistrzów jest dość klarowna. Prowadzi Real z kompletem 15 punktów, który ma pewne pierwsze miejsce. Za jego plecami Napoli z 7 punktami - trzy więcej od Bragi, z którą gracze Neapolu spotkają się w następnej kolejce. Spotkanie odbędzie się na stadionie imienia Diego Maradony.