Spotkanie 9. kolejki Bundesligi pomiędzy Bayernem Monachium a Darmstadt było po prostu szalone. Już w 4. minucie z boiska wyleciał Joshua Kimmich, a w pierwszej połowie arbiter pokazał jeszcze dwie czerwone kartki zawodnikom gości. Do przerwy na tablicy widniał wynik 0:0 i z pewnością niewielu kibiców spodziewało się, że w drugiej części gry Bayern strzeli aż osiem bramek. Jedna z nich autorstwa Harry'ego Kane'a była szczególnej urody.
Sobotni mecz Bayernu przeciwko Darmstadt był wyjątkowy również z innego powodu. Pierwszy mecz od listopada 2022 roku w bramce mistrzów Niemiec rozegrał Manuel Neuer. 37-latek założył opaskę kapitańską i poprowadził drużynę do zwycięstwa, przy okazji popisując się kilkoma udanymi interwencjami. Przez ostatnie miesiące Neuer przechodził rehabilitację po ciężkiej kontuzji, której doznał podczas jazdy na nartach.
Po zakończeniu spotkania z Darmstadt bramkarz beniaminka Bundesligi Marcel Schuhen poprosił Neuera o jego koszulkę. Golkiper Bayernu odmówił młodszemu koledze, po czym wyjaśnił powody takiej decyzji. - Naprawdę chciałem zatrzymać dla siebie koszulkę, w której wróciłem na boisko. Zrozumiał, wszystko jest w porządku. Nie będzie żadnego problemu z wymianą po rewanżu. Zawsze to robię, ale tym razem chciałbym zachować koszulkę - wyjaśnił Manuel Neuer cytowany przez dziennik "Kicker".
Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl
Wysokie zwycięstwo Bayernu Monachium sprawiło, że obecnie drużyna z 23 punktami na koncie jest liderem Bundesligi. W kolejnym ligowym meczu Bawarczycy zmierzą się z Borussią Dortmund w słynnym Der Klassiker.