Pierwszy taki mecz w Premier League od 28 lat. Kibice są wściekli

W czwartek Premier League oficjalnie poinformowała o nowej dacie meczu Wolves - Chelsea w 18. kolejce rozgrywek. I choć w Premier League takiego meczu nie było od 1995 r. i starcia Leeds United z Manchesterem United, to fani z Londynu nie są zadowoleni z nowego terminu spotkania. By obejrzeć na żywo spotkanie na Mollineux, fani Chelsea będą musieli poświęcić ważną część Świąt Bożego Narodzenia.

Mecze rozgrywane 26 grudnia to jedna z tradycji Premier League. Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, nazywany na Wyspach Boxing Day, to w Anglii nie tylko czas na rodzinne spotkania, ale też, a może przede wszystkim, wspólne wypady na mecze.

Zobacz wideo "Gorzej już być nie może". Drużyna Sochana odbije się od dna? Eksperci nie mają wątpliwości

To tradycja, która od wielu lat nie była zmieniana, choć wcześniej zdarzało się, że mecze rozgrywane były też w inne świąteczne dni. W 1995 r. ostatni raz zdarzyło się, by mecz Premier League rozgrywany był w Wigilię Bożego Narodzenia.

24 grudnia 1995 r. Leeds United pokonało u siebie Manchester United 3:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 6. minucie dzięki bramce Gary'ego McAllistera. Chociaż 23 minuty później do remisu doprowadził Andy Cole, to Leeds i tak schodziło na przerwę z prowadzeniem po bramce Anthony'ego Yeboaha. W 73. minucie wynik meczu ustalił Brian Deane.

Od tamtej pory meczów w Wigilię Bożego Narodzenia w Premier League nie było. Tradycją stała się kolejka rozgrywana 26 grudnia, a dwa wcześniejsze dni świąteczne kibice mogli spokojnie spędzać w domowym zaciszu i rodzinnej atmosferze.

Kibice niezadowoleni z meczu w Wigilię

To się zmieni w tym roku. W czwartek Premier League potwierdziła, że mecz Wolves - Chelsea zostanie rozegrany właśnie 24 grudnia o 14:00 polskiego czasu. To nie spodobało się szczególnie kibicom gości. Londyn i Wolverhampton dzieli bowiem ponad 200 km.

"To nie do zaakceptowania, że mecz został przesunięty na Wigilię Bożego Narodzenia. To stawianie przeszkód na drodze wielu kibiców, którzy chętnie i często jeżdżą po całym kraju za swoją drużyną" - napisało w specjalnym oświadczeniu stowarzyszenie kibiców Chelsea.

Fani z Londynu jednocześnie podkreślili, że oczekują spotkania z władzami Premier League i przedyskutowania wyznaczonego terminu. Trudno jednak spodziewać się, by liga zmieniła decyzję. Mecz Wolves - Chelsea będzie transmitowany przez stację telewizyjną Sky Sports.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.