Belgowie piszą o Lewandowskim. Zwrócili uwagę na jedno

"Coulibaly stracił Lewandowskiego z oczu. Tego nie można robić z Polakiem" - czytamy w belgijskich mediach po meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Royalem Antwerpia a FC Barceloną. Ekipa z Hiszpanii była zdecydowania lepsza i bardzo pewnie wygrała 5:0, a jednym trafieniem popisał się Lewandowski. Dzięki temu Polak może pochwalić się niezwykłym wyczynem, na co również zwrócili uwagę Belgowie, którzy nie zostawili suchej nitki na swojej drużynie"

We wtorek FC Barcelona rozpoczęła zmagania w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Jej pierwszym rywalem był Royal Antwerpia. Ekipa z Katalonii nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem Belgów i pewnie wygrała 5:0. Jednego gola strzelił Robert Lewandowski. Było to jego setne trafienie w europejskich pucharach. 

Zobacz wideo To nie miejsce dla Papszuna. "Nawaleni, pijani działacze i sponsorzy wtaczają się do samolotu"

Belgijskie media komentują porażkę z FC Barceloną

Porażkę zespołu z Antwerpii skomentowały belgijskie media, które zwróciły uwagę na to, że Lewandowski strzelił już 93 gole w Lidze Mistrzów. "Robert Lewandowski strzelił dziś wieczorem 93. gola w Lidze Mistrzów, tylko Messi (129) i Ronaldo (141) są pod tym względem lepsi. Mając 35 lat i 29 dni, jest obecnie najstarszym strzelcem Barcelony w Lidze Mistrzów. Niezwykłe" - czytamy w Sporza.be. "Nieuwsblad.be" z kolei zwróciło uwagę na błąd obrońcy przy golu napastnika. "Coulibaly stracił Lewandowskiego z oczu. Tego nie można robić z Polakiem" - napisali dziennikarze, którzy również wspomnieli o wyczynie Polaka. Osiągnięcie Lewandowskiego odnotowano także w "De Standaard".

Media głównie jednak skupiły się na słabej grze Royalu, który nie był w stanie sprostać dużo mocniejszej ekipie. "Royal upokorzony" - czytamy w tytule "La Libre". "Drużyna z Antwerpii nie istniała" - kontynuują Belgowie. Nieco łagodniej napisali dziennikarze "HLN". "Royal nie był w stanie sprawić niespodzianki. Słaby początek przygody w Lidze Mistrzów, ale w meczu z FC Barceloną to żaden wstyd" - stwierdzili. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W kolejnym meczu Ligi Mistrzów FC Barcelona zmierzy się z FC Porto. Spotkanie to odbędzie się 4 października o godzinie 21:00. Tego samego dnia o 18:45 Royal zagra z Szachtarem Donieck. Wcześniej Lewandowski będzie miał okazję do wykazania się w rozgrywkach La Ligi. Już w sobotę o 18:30 ekipa Xaviego podejmie u siebie Celtę Vigo. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA