Wpadka UEFA przed losowaniem. Niemcy będą wściekli. "Brak słów"

Zapowiadając losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów, UEFA zamieściła w mediach społecznościowych grafikę. Popełniła przy tym wielką gafę, gdyż użyła starej mapy, na której widać nieistniejące państwo. "Naprawdę?" - nie dowierzali internauci.

W minioną środę poznaliśmy ostatnie rozstrzygnięcia w eliminacjach Ligi Mistrzów. Do samego końca o awans walczył między innymi Raków Częstochowa, który przegrał 1:2 w dwumeczu z FC Kopenhagą. Duńczycy oraz inne zwycięskie zespoły czekały na czwartkowe losowanie, które miało wyłonić ich grupowych rywali.

Zobacz wideo Polska ma kolejny imponujący stadion! Sportowa perełka

Wielka wpadka UEFA przy okazji losowania grup Ligi Mistrzów. "Nie dba o geografię"

Zapowiadając losowanie, UEFA zamieściła na Twitterze grafikę z mapą Europy i symbolem Ligi Mistrzów, wskazującym na miejsce ceremonii. "Wszystkie oczy na Monaco" - napisano, choć uwagę internautów przykuła jeszcze jedna rzecz.

Europejska federacja zaliczyła kuriozalną pomyłkę. Wpatrując się w grafikę, widać, że do jej stworzenia użyto nieaktualnej mapy Europy, na której widać podział na RFN oraz NRD. Nie powinno dziwić, że w odpowiedzi pojawiło się wiele żartobliwych i ironicznych komentarzy. "Wschodnie Niemcy? Naprawdę?", "Brak słów", "Podoba mi się, w jaki sposób znów stawiacie mur w Niemczech", "Liga Mistrzów nie dba o geografię albo politykę" - to tylko niektóre z nich.

Losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów. Polacy poznali rywali

W nadchodzącej edycji Ligi Mistrzów zabraknie mistrza Polski, ale będzie kilku polskich piłkarzy. W grupie B dojdzie do starć Arsenalu (Jakub Kiwor) z Lens (Przemysław Frankowski), poza tym w rozgrywkach wystąpią Robert Lewandowski (FC Barcelona) czy Piotr Zieliński (Napoli). Najciekawiej zapowiada się rywalizacja w grupie F, gdzie trafiły PSG, Borussia Dortmund, AC Milan oraz Newcastle United.

Pierwsza kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów odbędzie się w dniach 19-20 września. Ostatnie mecze zostaną rozegrane w dniach 12-13 grudnia.