Potwierdziło się! Świetne wieści dla Rakowa przed meczem o Ligę Mistrzów. Oto składy

Raków Częstochowa 22 sierpnia na stadionie w Sosnowcu podjął zespół FC Kopenhaga w pierwszym meczu fazy play-off do Ligi Mistrzów. Mimo walki do końca zespół Dawida Szwargi przegrał 0:1. Teraz czas na rewanż w stolicy Danii. Poznaliśmy skład na to spotkanie.

Porażka w pierwszym meczu jest tak mała, że częstochowianie wciąż mają duże szanse na awans do Ligi Mistrzów. Morale w zespole wydają się być wysokie, co podkreślał przed rewanżem trener Rakowa Dawid Szwarga. - Mamy swoje sposoby, o których nie będę mówił, co zrobić, jeśli chodzi o nastawienie, żeby być poziom wyżej od rywala - mówił. 

Zobacz wideo Magiczna chwila dla Rakowa Częstochowa. "Łezka się w oku zakręciła"

Znamy skład Rakowa na rewanż z Kopenhagą. Jest kilka zmian

Tradycyjnie na ok. godzinę przed pierwszym gwizdkiem poznaliśmy wyjściową jedenastkę Rakowa Częstochowa na mecz z FC Kopenhaga. Bramka klasycznie obsadzona jest przez Vladana Kovacevicia. Pierwszą zmianę widać natomiast w obronie, gdzie do składu po kontuzji wraca Zoran Arsenić. Potwierdziły się wtorkowe informacje mediów. Przypomnijmy, że Chorwat w pierwszym meczu nie zagrał, a jego miejsce zajął wówczas Milan Rundić. Teraz obaj zawodnicy zagrają od początku, a blok defensywny uzupełnia Adnan Kovacević. W porównaniu z pierwszym meczem zabrakło natomiast Bogdana Racovitana.

Środek pola również niemalże pozostał ten sam. Jedyną zmianą jest obecność Deiana Sorescu, który wchodzi w miejsce Jeana Carlosa. W ataku, podobnie jak w pierwszym spotkaniu, od pierwszej minuty wystąpią Władysław Koczerhin, Marcin Cebula i Fabian Piasecki na "szpicy". 

Więcej podobnych treści przeczytasz na stronie Gazeta.pl

Skład Rakowa Częstochowa: Vladan Kovacević - Adnan Kovacević, Zoran Arsenić, Milan Rundić - Fran Tudor, Gustav Berggren, Giannis Papanicolau, Deian Sorescu - Marcin Cebula, Władysław Koczerhin -  Fabian Piasecki.

Skład FC Kopenhaga: Kamil Grabara - Birger Meling, Kevin Diks, Denis Vavro, Elias Jelert - Viktor Claesson, Rasmus Falk, Diogo Goncalves - Lukas Lerager, Jordan Larsson, Mohamed Elyounoussi

Początek meczu FC Kopenhaga - Raków Częstochowa o godzinie 21:00. Relacja na żywo na Sport.pl i w naszej aplikacji mobilnej.

Więcej o: