Są oburzeni wyborem Marciniaka na finał LM. To musieli być oni. "Katastrofalny"

Szymon Marciniak poprowadzi finał Ligi Mistrzów i wydaje się, że to najlepszy wybór ze wszystkich sędziów, którymi dysponuje UEFA. Są jednak tacy, którym taka decyzja szczególnie nie pasuje. Chodzi o kibiców i media związane z drużyną, która w tym roku miała nie po drodze z polskim składem sędziowskim.

Szymon Marciniak to prawdziwa duma dla polskiej piłki. Jako pierwszy arbiter w historii w jednym sezonie poprowadzi finał mistrzostw świata oraz półfinał i finał Ligi Mistrzów. Jego postawa w meczu Manchesteru City z Realem Madryt była niemal wzorowa, dzięki czemu zyskał zaufanie od UEFA. Finaliści najważniejszego europejskiego pucharu nie mogą mieć zastrzeżeń do Polaka i jego asystentów. Jest jednak jeden zespół, który w obecnym sezonie może czuć się skrzywdzony, co skrzętnie przypominają media. 

Zobacz wideo Kulisy finału LM w Turynie. Nikola Grbić wyrzucony z boiska przez koncert Sama Smitha

Szymon Marciniak w finale Ligi Mistrzów. We Włoszech są wściekli. "Wstyd"

Wybór polskiego sędziego szczególnie nie podoba się w Neapolu. Marciniak poprowadził rewanżowy mecz 1/4 finału Ligi Mistrzów, w którym padł wynik 1:1 eliminujący Napoli, a promujący AC Milan. Wtedy to Włosi z Kampanii czuli się skrzywdzeni, ponieważ Polak nie zauważył faulu Rafaela Leao na Hirvingu Lozano i nie podyktował rzutu karnego przy stanie 0:0. "Jedenastka" mogła kompletnie zmienić losy tamtego spotkania i dać nowym mistrzom Serie A szansę na grę w półfinale. 

Kulesza ogłasza. Oto Kulesza ogłasza. Oto "prawdziwy powód do dumy dla polskiej piłki"

Teraz po ogłoszeniu Marciniaka sędzią finału w neapolitańskich mediach zawrzało. "To policzek od UEFA dla Napoli" - grzmi portal Napolipiu.com. Dalej czytamy: "Pomimo kontrowersji, jakie wywołał mecz Napoli - Milan, Szymon Marciniak został wybrany na sędziego finałowego spotkania Ligi Mistrzów. To prestiżowe wyróżnienie". 

"Wybór Marciniaka rozwściecza fanów Napoli" - czytamy z kolei w virgilio.it. Tam dziennikarze przywołują komentarze fanów ekipy z Neapolu i można znaleźć tam wiele żalu i złości. "Ten sam sędzia, który nie widział, jak Leao niszczy Lozano? To wstyd", "Przecież on był katastrofalny" - wymieniają kibice

Britain Soccer Champions League Tyle Szymon Marciniak zarobi za finał Ligi Mistrzów

"Napoli spodziewało się sankcji przeciwko Marciniakowi, a w 'nagrodę' dostał półfinał, a teraz finał Ligi Mistrzów" - uzupełnia portal Fanpage.it.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Finał Ligi Mistrzów z Szymonem Marciniakiem, Pawłem Sokolnickim i Tomaszem Listkiewiczem zaplanowano na sobotę 10 czerwca o godzinie 21:00 w Stambule. Przeciwko sobie zagrają Manchester City i Inter Mediolan. 

Więcej o: