Jest kontra Polsatu na decyzję TVP. Niespodziewany zwrot w sprawie finału Ligi Mistrzów

Finał Ligi Mistrzów w tym roku nie będzie transmitowany na antenie TVP1, a wyłącznie na tematycznym kanale TVP Sport. Z okazji postanowił skorzystać Polsat, który posiada prawa do wszystkich spotkań rozgrywek. Portal wirtualnemedia.pl poinformował, że stacja wyemituje finał na głównej antenie.

W bieżącej edycji Ligi Mistrzów do rozegrania pozostało już tylko jedno spotkanie. W finale rozgrywek wystąpi Inter Mediolan, który powalczy o czwartą w historii wygraną, a także Manchester City, czekający na premierowy triumf. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 10 czerwca w Stambule o godzinie 21:00 czasu polskiego.

Zobacz wideo Tomasz Kuszczak ocenia reprezentację Polski. Bezkompromisowa opinia

Polsat skorzysta na decyzji TVP. Pokaże finał w otwartym paśmie

Kilka dni temu okazało się, że w tym roku Telewizja Polska po raz pierwszy od dawna nie pokaże finału na kanale TVP 1. To dlatego, że w tym czasie będzie relacjonować 60. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Transmisję ze spotkania będzie można śledzić na tematycznym kanale TVP Sport, który jest dostępny w telewizji naziemnej.

Dotkliwa kara dla Kloppa. Tego się nie spodziewał. Pieniądze to nie wszystko Dotkliwa kara dla Kloppa. Tego się nie spodziewał. Pieniądze to nie wszystko

Teraz na tę decyzję zareagował Polsat, który posiada prawa do wszystkich spotkań Ligi Mistrzów. Normalnie można je oglądać wyłącznie na kodowanych kanałach Polsat Sport Premium, ale jak dowiedział się portal wirtualnemedia.pl, transmisję z finału będzie można śledzić również w ogólnodostępnym Polsacie. A o 20:00, czyli godzinę przed pierwszym gwizdkiem, rozpocznie się przedmeczowe studio.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Spotkanie niezmiennie będzie można oglądać na platformach internetowych obu nadawców. Mowa tu o usłudze Polsat Box Go, a także stronie internetowej tvpsport.pl oraz aplikacji mobilnej TVP Sport.

Niemcy zachwycają się Polakiem. Umowa kwestią czasu. Niemcy zachwycają się Polakiem. Umowa kwestią czasu. "Ogromny talent"

Polsat posiada prawa do pokazywania Ligi Mistrzów do końca sezonu 2023/24. Telewizja Polska nabyła sublicencję do pokazywania spotkań w sezonach 2021/22 oraz 2022/23. Na razie nie wiadomo, czy nabędzie ją również na kolejny sezon.

Więcej o: