Niemiecki klub odpowie za zachowanie kiboli. UEFA interweniuje

Kara grzywny oraz częściowe zamknięcie stadionu - to sankcje, jakie UEFA nałożyła na Eintracht Frankfurt po zamieszkach wywołanych przez sympatyków klubu w Neapolu. Ostatecznie niemiecki klub pożegnał się z Ligą Mistrzów, przegrywając 0:5 z SSC Napoli w dwumeczu.

W 1/8 finału Ligi Mistrzów SSC Napoli mierzyło się z Eintrachtem Frankfurt. W pierwszym spotkaniu drużyna Piotra Zielińskiego wygrała na wyjeździe 2:0. Po meczu pomiędzy kibicami doszło do starć, w związku z czym włoskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podjęło radykalne kroki przed rewanżem. Organ zakazał sprzedaży biletów dla sympatyków niemieckiego klubu, by uniknąć podobnych spięć. Mimo to fani Eintrachtu przybyli do Neapolu i... doprowadzili do zamieszek. Dewastowali lokale i rzucali butelkami w przydrożne restauracje. - Właściciele knajp oraz kelnerzy są przerażeni niemieckimi fanami, którzy grasują po ulicach i wszczynają rozróby - mówił Sport.pl Kuba, polski fan Napoli. Doszło też do zamieszek z policją, w trakcie których spłonął radiowóz.

Zobacz wideo Specjalny występ dla Lewandowskich! Bawili się i śpiewali pod sceną

Kibice Eintrachtu wszczęli zamieszki, a klub poniesie konsekwencje. UEFA nie miała litości

Mimo napiętej atmosfery mecz rozegrano bez większych problemów. Napoli zdobyło kolejne trzy bramki i ostatecznie awansowało do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. To jednak nie zakończyło tematu skandalicznego zachowania niemieckich kibiców. UEFA niemal natychmiast zajęła się incydentami i wiadome było, że nałoży sankcje na Eintracht. 

FIFA wręczy prezent Argentynie. Zagrają na turnieju, chociaż przegrali eliminacje FIFA wręczy prezent Argentynie. Zagrają na turnieju, chociaż przegrali eliminacje

W piątek 31 marca władze europejskiej piłki poinformowały o decyzji. Na Eintracht nałożono karę grzywny w wysokości 50 tysięcy euro. To jednak nie wszystko. Sankcje uderzą również w sympatyków klubu. UEFA zadecydowała o częściowym zamknięciu stadionu Deutsche Bank Park podczas kolejnych meczów europejskich pucharów. Z racji tego, że drużyna z Frankfurtu odpadła już z tegorocznej rywalizacji Ligi Mistrzów, to kara zostanie wykonana najwcześniej w przyszłym sezonie. Jak na razie Eintracht zajmuje szóste miejsce w tabeli Bundesligi, co daje mu prawo udziału w kolejnej edycji Ligi Konferencji Europy. 

Kolejne skandaliczne zachowanie kibiców Eintrachtu

To nie pierwszy raz, kiedy kibice niemieckiego klubu doprowadzili do zamieszek. Starli się również z fanami Olympique'u Marsylia w 2. kolejce fazy grupowej tegorocznej Ligi Mistrzów. Wówczas jedna osoba trafiła do szpitala. Włoskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych miało w pamięci wydarzenia z Francji, w związku z czym podjęło decyzję o wspomnianym zakazie sprzedaży biletów dla kibiców Eintrachtu. 

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl

Szejkowie idą po Sergio Ramosa. Niebotyczne pieniądze. Może zagrać z Ronaldo Szejkowie idą po Sergio Ramosa. Niebotyczne pieniądze. Może zagrać z Ronaldo

To nie spodobało się m.in. prezesowi UEFA. - To jest niedopuszczalne, że włoskie władze zadecydowały o niewpuszczaniu na stadion niemieckich fanów. To jest nie do przyjęcia. Musimy pilnie coś zrobić, ponieważ decyzja podjęta przez władze jest całkowicie błędna. Musimy jasno powiedzieć, że jeśli coś takiego ponownie się wydarzy, to mecz nie odbędzie się na tym stadionie - mówił wówczas Aleksander Ceferin.

W ćwierćfinale LM Napoli zmierzy się z AC Milanem. Pierwszy mecz zaplanowano na środę 12 kwietnia. Rewanż odbędzie się 18 kwietnia. 

Więcej o: