Tyle Szymon Marciniak zarobił za jeden mecz Ligi Mistrzów. Przepaść

Szymon Marciniak poprowadził wtorkowy mecz FC Porto z Interem Mediolan zakończony remisem 0:0. Polak za to spotkanie zarobił 45 tysięcy złotych. Jak to wygląda w porównaniu do zarobków arbitrów z ekstraklasy? Przepaść.

Szymon Marciniak powrócił do sędziowania na arenie międzynarodowej. Po prowadzeniu finału mistrzostw świata w Katarze miał kilka miesięcy przerwy od prowadzenia spotkań w Lidze Mistrzów. We wtorek wrócił do europejskich rozgrywek w spotkaniu FC Porto z Mediolanem. Wrócił i od razu wzbogacił się o niemałą kwotę.

Zobacz wideo

Szymon Marciniak sędziował hit 1/8 finału Ligi Mistrzów. I ile zarobił! Kwota robi wrażenie

UEFA płaci sędzią spore gaże za każde spotkanie w europejskich rozgrywkach. Dokładne sumy nie są tajemnicą. Według portalu SportingFree.com najlepsi sędziowie Europy za prowadzenie spotkań w Lidze Mistrzów zarabiają około 10 tysięcy dolarów, czyli w przeliczeniu na złotówki około 45 tysięcy. Tyle też zarobił Szymon Marciniak za wtorkowy mecz FC Porto z Interem. 

Napoli - EintrachtZnów dali o sobie znać. Zadyma przed LM. "To przechodzi ludzkie pojęcie" [WIDEO]

Jego asystenci również zarobili niemałe pieniądze. Paweł Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz, Paweł Raczkowski, Tomasz Kwiatkowski i Bartosz Frankowski otrzymają od UEFA po trzy tysiące dolarów, czyli w przeliczeniu około 13 tysięcy złotych. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

To znacznie więcej niż arbitrzy otrzymują na co dzień w polskiej ekstraklasie. Obecnie wynagrodzenie sędziego głównego za jedno spotkanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju około czterech tysięcy złotych. 

Liga Mistrzów. Erling Haaland z Manchesteru City po piątym golu strzelonym RB Lipsk"Jeśli nie teraz, to już chyba nigdy". Haaland zamknął usta krytykom. Guardiola znów marzy

Szymon Marciniak robi karierę. Sędziuje już nie tylko ekstraklasę

Szymon Marciniak po sędziowanym finale mistrzostw świata w Katarze zyskał na popularności. Sędziuje już nie tylko spotkania ekstraklasy czy też Ligi Mistrzów, ale także prestiżowe mecze lig zagranicznych. W styczniu poprowadził mecz w Superpucharze Arabii Saudyjskiej. Niewykluczone, że niebawem będzie prowadził też mecze reprezentacji.

Więcej o: