Kylian Mbappe pobił rekord Leo Messiego w LM. Spektakularne osiągnięcie

Kylian Mbappe pobił 11-letni rekord Leo Messiego. Francuz zdobył bramkę w wygranym 2:1 meczu Paris Saint-Germain z Juventusem i przeszedł do historii Ligi Mistrzów jako najmłodszy strzelec 40 goli w elitarnych rozgrywkach.

Dla Kyliana Mbappe bramka przeciwko Juventusowi była siódmą w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Francuski napastnik zrównał się z Mohamedem Salahem i zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców. Bramka z 13. minuty gry na Parc des Princes była też jego czterdziestym golem w elitarnych rozgrywkach.

Kylian Mbappe pobija rekord Leo Messiego. Najmłodszy w historii Ligi Mistrzów

Dzięki bramce przeciwko Juventusowi Kylian Mbappe stał się najmłodszym zawodnikiem w historii Ligi Mistrzów, który zdobył 40 goli. Francuz w momencie strzelenia gola miał 23 lata, 10 miesięcy i 13 dni. Tym samym pobił prawie 11-letni rekord Leo Messiego, który strzelając 40. gola miał 24 lata, 4 miesiące i 8 dni.
Osiągnięcie Messiego pozostawało niepobite od 1 listopada 2011 roku, kiedy to Argentyńczyk strzelił trzy gole przeciwko Viktorii Pilzno, a Barcelona wygrała 4:0. Co ciekawe, to właśnie Messi asystował przy 40. golu Kyliana Mbappe. Ponadto Mbappe może pochwalić się 26. asystami na poziomie Ligi Mistrzów.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kylian Mbappe w Lidze Mistrzów zadebiutował we wrześniu 2016, w spotkaniu pomiędzy AS Monaco a Bayerem Leverkusen. Francuz pojawił się na boisku w drugiej połowie, kiedy zmienił Tiemoue Bakayoko. Pierwszego gola w elitarnych rozgrywkach zdobył w lutym 2017 roku, kiedy AS Monaco uległo Manchesterowi City 5:3. Teraz Francuz ma na koncie 40 goli i plasuje się na 19. miejscu w klasyfikacji strzelców wszech czasów. Do pierwszego Cristiano Ronaldo traci 100 goli.

Paris Saint Germain zajęło drugie miejsce w grupie H Ligi Mistrzów. Oznacza to, że w 1/8 finału przeciwnikami Francuzów mogą zostać: Real Madryt, Manchester City, Chelsea, Bayern Monachium, Napoli, FC Porto oraz Tottenham.