Pedri wyszydzony przez piłkarza Bayernu. I to w trakcie meczu

Bayern Monachium wygrał 3:0 z FC Barceloną i zapewnił sobie awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów z pierwszego miejsca. W trakcie meczu Joshua Kimmich postanowił zakpić z Pedriego i powtórzył jego cieszynkę z rywalizacji z Realem Valladolid (4:0).

Znane są już wszystkie rozstrzygnięcia w grupie C Ligi Mistrzów. W 1/8 finału tych rozgrywek zagrają Bayern Monachium oraz Inter Mediolan, natomiast FC Barcelona spadnie do Ligi Europy. W środowych meczach Inter pokonał 4:0 Viktorię Pilzno, natomiast Bayern wygrał 3:0 z Barceloną po bramkach Sadio Mane, Eric-Maxime'a Choupo-Motinga oraz Benjamina Pavarda.

Kimmich zakpił z gwiazdy Barcelony. Jeszcze w trakcie meczu

Bayern Monachium był wyraźnie lepszy od Barcelony w meczu piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów i tworzył sobie dosyć dużo sytuacji pod bramką Marc-Andre ter Stegena. Po jednym z trafień mistrzów Niemiec Joshua Kimmich postanowił zadrwić z jednej z gwiazd FC Barcelony, czyli Pedriego. Kimmich wykonał celebrację naśladującą okulary, którą Pedri wykonał w tym sezonie po bramce zdobytej w meczu z Realem Valladolid (4:0).

Jaka jest geneza cieszynki Pedriego? - Ta celebracja imitująca okulary jest specjalną dedykacją dla mojego ojca. To on zaszczepił we mnie wielką miłość do piłki nożnej - mówił hiszpański pomocnik w jednym z wywiadów. Joshua Kimmich zagrał 90 minut w meczu z FC Barceloną, ale nie strzelił gola i nie zanotował asysty - przy wszystkich trafieniach Bayernu asystował Serge Gnabry. Z kolei Pedri opuścił boisko w 58. minucie, a w jego miejsce wszedł Raphinha.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Teraz zarówno FC Barcelona, jak i Bayern Monachium mogą się skupić na ligowej rywalizacji. Zespół prowadzony przez Xaviego Hernandeza zagra w sobotę 29 października z Valencią, natomiast mistrzowie Niemiec zagrają na własnym stadionie z Mainz. Ostatnie mecze zespołów grupy C w Lidze Mistrzów odbędą się w środę 2 listopada.