W Łodzi powstaje mural Włodzimierza Smolarka

W połowie listopada w Łodzi przy ulicy św. Kazimierza 11 odsłonięty zostanie mural z wizerunkiem jednego z najlepszych polskich piłkarzy - Włodzimierza Smolarka. Mecenasem muralu jest STS, sponsor narodowej reprezentacji piłkarskiej. Właśnie ruszyły prace nad dziełem.

Włodzimierz Smolarek to postać, którą STS chce uhonorować za osiągnięcia podczas klubowej oraz reprezentacyjnej kariery. Smolarek w barwach Widzewa dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Polski (1981 i 1982), a także triumfował w Pucharze Polski (1985). Piłkarz w narodowej kadrze zaliczył 60 występów i strzelił 13 goli. W 1982 roku wraz z reprezentacją zdobył brązowy medal na mistrzostwach świata w Hiszpanii. Mural zostanie odsłonięty w 10. rocznicę śmierci Włodzimierza Smolarka.

- Mural upamiętniający mojego ojca to wspaniały pomysł. Jako cała rodzina bardzo cieszymy się z tego, że powstanie i gorąco popieramy tę inicjatywę. Szczególne jest miejsce, które wybrano – na przeciwko stadionu, na którym ojciec grał przez lata – oraz czas, bo w tym roku mija 10 lat odkąd nie ma go z nami – mówi Euzebiusz Smolarek, syn Włodzimierza.

Czary-Mury po raz kolejny z STS

Mural Włodzimierza Smolarka to trzecia wspólna realizacji STS i duetu artystycznego „Czary-Mury". Jako że młodzi kibice nie mogli na żywo podziwiać umiejętności Smolarka, który stał się ważną postacią dla reprezentacji narodowej, dzieło będzie dobrą okazją, by kolejny raz przypomnieć jego piłkarską karierę

- Jako „Czary-Mury" w swojej artystycznej filozofii stawiamy na upamiętnianie ważnych osób dla naszego kraju. Bardzo się cieszymy, że dzięki firmie STS powstanie kolejny, realizowany przez nas sportowy mural. Po Kazimierzu Górskim i Włodzimierzu Lubańskim przyszedł czas na kolejnego znakomitego sportowca - Włodzimierza Smolarka. I po raz kolejny miejsce jest nieprzypadkowe, na co zwracamy szczególną uwagę. Dodatkowo cieszy nas fakt, że zostawimy po sobie ślad w mieście, gdzie jeszcze nie ma żadnego naszego muralu. Mamy nadzieję, że nasze nowe malarsko-ceramiczne dzieło sprawi sporo radości mieszkańcom i fanom Włodzimierza Smolarka, a także zainspiruje do działania - mówi Marek Grela z duetu artystycznego „Czary-Mury".

Mecenasem sponsor reprezentacji Polski

Mecenasem projektu jest lider krajowego rynku bukmacherskiego i największy prywatny sponsor polskiego sportu – firma STS. Mural Włodzimierza Smolarka to już jej trzeci w ramach jej inicjatywy "Pamiętajmy o sportowcach", którego celem jest upamiętnienie wybitnych

polskich zawodników. Inauguracją było odsłonięcie muralu z wizerunkiem Kazimierza Górskiego w Warszawie przy ulicy Madalińskiego 49/51, na budynku, w którym przez ponad 30 lat mieszkał trener tysiąclecia. Kolejnym dziełem był mural Włodzimierza Lubańskiego w Gliwicach odsłonięty we wrześniu tego roku. – Sport od lat jest jednym z najważniejszych aspektów życia społecznego, gdyż pozwala się jednoczyć, kształtuje dobre postawy, wpływa na nasz rozwój. Równolegle stanowi sporą część historii. Jako firma odpowiedzialna społecznie, w ramach naszego DNA i strategii CSR, chcemy, by tych najbardziej znaczących dla rodzimego sportu i pokoleń kibiców sportowców honorować w szczególny sposób, a zarazem sprawić, by świadomość ich dokonań nie została zapomniana – tłumaczy Paweł Rabantek, chief marketing officer STS.

I dodaje: - Inicjatywa "Pamiętajmy o sportowcach" świetnie wpisuje się w realizowaną przez nas strategię społecznej odpowiedzialności biznesu, która w dużej mierze opiera się na działaniach sponsorskich. Cieszę się, że po raz kolejny jako sponsor piłkarskiej reprezentacji Polski możemy uhonorować ważną dla niej postać, jaką był Włodzimierz Smolarek.

STS to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych podlega karze. Hazard może uzależniać. Wejście na stronę osobom poniżej 18 roku życia – zabronione.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.