Wpis Szachtara podbija sieć. "Nigdy nie zapomnimy, Polsko"

Na oficjalnym profilu Szachtara Donieck pojawił się wpis, w którym podziękowano Polakom za przygotowanie pięknej oprawy przed wtorkowym meczem Ligi Mistrzów z Realem Madryt. Na trybunach stadionu Legii Warszawa pojawiły się tysiące flag w barwach Polski i Ukrainy.

Sytuacja na Ukrainie sprawiła, że Szachtar Donieck nie jest w stanie rozgrywać meczów w europejskich pucharach na własnym stadionie. Dwa dotychczasowe spotkania, w których pełnił rolę gospodarza, odbyły się na obiekcie Legii Warszawa. W obu padł remis 1:1.

Piękne obrazki na stadionie Legii Warszawa

14 września Szachtar podzielił się punktami z Celtikiem Glasgow, natomiast we wtorek zespół prowadzony przez Igora Jovicevicia zremisował z Realem Madryt, choć jeszcze do 95. minuty prowadził 1:0. W ostatnich sekundach jednak ukraińska ekipa straciła dwa punkty po tym, jak gola wyrównującego strzelił Antonio Ruediger.

Sam mecz dostarczył kibicom wielu emocji, ale najgłośniej jest po nim na temat oprawy, która pojawiła się na trybunach stadionu Legii. Połowa dostępnych miejsc została pokryta ukraińską flagą, natomiast na drugiej połowie pojawiły się polskie barwy. Połączenie dwóch flag niosło za sobą piękne przesłanie. W ten sposób okazane zostało wsparcie, jakie Polacy niosą Ukraińcom w obliczu wojny, która trwa nieprzerwanie od ponad 7,5 miesiąca.

Szachtar podziękował za piękną oprawę. "Dziękujemy, Polsko! Nigdy nie zapomnimy Twojego wsparcia"

Po zakończeniu spotkania na oficjalnym profilu Szachtara Donieck na Twitterze pojawił się wpis na temat oprawy. "Niesamowity widok przed meczem Szachtara z Realem Madryt. Dziękujemy, Polsko! Nigdy nie zapomnimy Twojego wsparcia w trudnym dla naszego kraju czasie" - napisano.

Po czterech kolejkach Szachtar Donieck z dorobkiem pięciu punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy F. Liderem jest Real Madryt z 10 punktami na koncie. Przed ukraińską drużyną jeszcze dwa spotkania - wyjazdowe z Celtikiem Glasgow (25 października) i z RB Lipsk (2 listopada), które również odbędzie się na stadionie Legii Warszawa.