Polski sędzia poprowadzi hit Ligi Mistrzów z Barceloną

Szymon Marciniak dostał okazję do sędziowania prawdziwego hitu Ligi Mistrzów. Już w środę będzie gwizdał w meczu Barcelony na Camp Nou.

Mecz FC Barcelony z Interem Mediolan to zdecydowanie hit najbliższej kolejki Ligi Mistrzów. "Blaugrana" została postawiona pod ścianą. Po przegranej z Bayernem i Włochami ma tylko trzy punkty na swoim koncie. Jeśli nie wygra z mediolańczykami u siebie w środę, to praktycznie może zapomnieć o grze w fazie pucharowej LM. Wiadomo już, kto będzie sędzią tych zawodów.

Zobacz wideo "Furman" z Lecha Poznań triumfatorem Ekstraklasa Games

Polak sędzią hitowego starcia w LM

UEFA dała zadanie poprowadzenia tego szlagieru polskiemu arbitrowi, Szymonowi Marciniakowi. W tej edycji LM sędziował dotychczas jedno spotkanie. Był to mecz pierwszej kolejki pomiędzy Atletico Madryt a FC Porto wygrany przez hiszpański klub 2:1.

Marciniak będzie miał do pomocy Pawła Sokolnickiego i Tomasza Listkiewicza jako liniowych, Tomasza Kwiatkowskiego w roli technicznego oraz Tomasza Musiała jako VAR, którego asystentem będzie Anglik Stuart Attwell.

Spain Soccer La LigaBłąd transferowy FC Barcelony? Xavi komentuje: Mamy Lewandowskiego

Co ciekawe, Marciniak ostatni raz sędziował Barcelonie w LM, gdy grała właśnie z Interem. Miało to miejsce w listopadzie 2018 r. Wówczas na Staio Giuseppe Meazza padł remis 1:1.

Jeszcze jeden Polak posędziuje w LM

Oprócz Marciniaka zaszczyt sędziowania w Lidze Mistrzów otrzymał Bartosz Frankowski. Jemu przypadło spotkanie Viktorii Pilzno z Bayernem Monachium. Na liniach będą mu pomagać Marcin Boniek i Jakub Winkler, jako techniczny Krzysztof Jakubik, a na wozie VAR pracować będą Holender Pol van Boekel do spółki z Marcinem Borkowskim.

Dla Frankowskiego to pierwszy mecz LM w tym sezonie, a w całej karierze dopiero trzeci. Wcześniej prowadził starcia Stade Rennais z Sevillą (grudzień 2020, 1:3) i Chelsea z Zenitem St. Petersburg (wrzesień 2021, 1:0).

Kłótnia pomiędzy Jordanem Hendersonem a Gabrielem MagalhaesemSkandal w hicie Premier League. Kapitan Liverpoolu oskarżany. FA wszczyna śledztwo

Starcia Barcelony z Interem i Viktorii z Bayernem już w środę o godzinie 21:00.

Więcej o: