Haaland zadziwił świat. Kosmita. Reakcja Guardioli mówi wszystko

Erling Haaland znów zadziwia piłkarski świat. Potrzebował zaledwie 22 meczów w Lidze Mistrzów, żeby strzelić 28 goli. Nie było nikogo szybszego od niego. Sam Pep Guardiola był pod ogromnym wrażeniem. Jego mina po drugim golu Norwega mówi wszystko.

Pep Guardiola łapał się za głowę siedem lat temu, kiedy na własne oczy widział słynne pięć goli Roberta Lewandowskiego strzelone w dziewięć minut. Nie dowierzał. Dzisiaj może fascynować się pracą z kolejnym wybitnym napastnikiem, Erlingiem Haalandem. I może ekscytować się jego wyczynami i rekordami. Norweg pod skrzydłami Guardioli wykręca niesamowite liczby.

Zobacz wideo Robert Lewandowski ocenia reprezentację Polski: Powinniśmy się zastanowić

Haaland jest maszynką do zdobywania bramek

Niedawno utalentowany snajper zachwycił świat, notując trzy hat-tricki w Premier League w zaledwie ośmiu meczach. W Lidze Mistrzów również udowadnia, że potrafi być zabójczo skuteczny. W starciu z FC Kopenhagą (5:0) norweski napastnik zdobył dwie bramki. Stojący w bramce duńskiego klubu Kamil Grabara nie miał nic do powiedzenia przy jego trafieniach.

Tym samym Haaland ma już na koncie w LM 28 goli strzelonych w zaledwie 22 meczach. Nikt nie zdobył tylu bramek w tak krótkim czasie.

Thierry HenryThierry Henry bezlitosny dla sędziego meczu Barcelony. Trafił w samo sedno

Zdecydowanie więcej spotkań na strzelenie nawet 20 goli potrzebowali najlepsi napastnicy ostatnich kilkunastu lat. Alessandro Del Piero musiał zagrać 26 meczów, by mieć na koncie 20 bramek w LM. Ruud van Nistelrooy nieco więcej, bo 27 spotkań, Filippo Inzaghi zaś 28. Ponad 30 występów potrzebowali do tego Rivaldo czy Karim Benzema, a Cristiano Ronaldo aż 56.

Bezcenna reakcja Guardioli

Sam Guardiola nie dowierzał, z jaką łatwością Erling Haaland ustawia się na strzeleckich pozycjach. Jego reakcja po drugim trafieniu Norwega mówi wszystko. Na twarzy zarysowały się podziw i pozytywne zaskoczenie. Spoglądał na kogoś ze sztabu szkoleniowego Manchesteru City i pokazywał na Norwega. "The Citizens" potrzebowali napastnika z prawdziwego zdarzenia.

Błąd Joe Harta w meczu RB Lipsk - Celtic GlasgowJoe Hart popełnił katastrofalny błąd. Stajnia Red Bulla zachwycona

W tej edycji LM Haaland ma już pięć trafień na koncie. Tym samym prowadzi w klasyfikacji strzelców rozgrywek.

Więcej o: