Napoli upokorzyło Ajax w Amsterdamie. Najwyższa porażka w historii klubu

To był niesamowity koncert w wykonaniu SSC Napoli w Amsterdamie. Włoska drużyna 6:1 wygrała z Ajaksem, co jest najwyższą porażką holenderskiego klubu w historii startów w Lidze Mistrzów. Jedną z bramek dla drużyny z Neapolu strzelił Piotr Zieliński.

SSC Napoli wyrasta na jedną z niespodzianek aktualnej edycji Ligi Mistrzów. Podopieczni Luciano Spallettiego gromią każdego rywala, z którym mierzą się w tych rozgrywkach. We wtorkowy wieczór zlali Ajax i zapisali się w historii, jako sprawcy najwyższej porażki mistrzów Holandii w Lidze Mistrzów.

Liga Mistrzów. Ajax Amsterdam-SSC Napoli. Włoska drużyna pobiła rekord sprzed ponad 40 lat

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla gospodarzy. Już w 9. minucie wyszli na prowadzenie po trafieniu Mohammeda Kudusa. Jednak potem nastąpił prawdziwy koncert gry Neapolitańczyków. 9 minut później do remisu doprowadził Raspadori, kwadrans później było 2:1 po bramce Di Lorenzo, a przed przerwą na 3:1 trafił Piotr Zieliński, który zanotował swoje trzecie trafienie w tej edycji Ligi Mistrzów. I tym akcentem zakończył swój występ w tym meczu.

Po przerwie w Amsterdamie była tylko jedna drużyna. Dwie minuty po przerwie dublet w tym spotkaniu skompletował Giacomo Raspadori. W 63. minucie było już 5:1 po debiutanckim trafieniu w Lidze Mistrzów Khvichy Kvaratskhelii. 10 minut później bezsilność Ajaksu zademonstrował Dusan Tadić, który otrzymał drugą żółtą kartkę i puścił boisko. Dzieła zniszczenia na gospodarzach dopełnił Giovani Simeone, który 9 minut przed końcem regulaminowego czasu gry trafił na 6:1.

Do tego spotkania najwyższa porażka Ajaksu Amsterdam w Lidze Mistrzów zdarzyła się w 1/8 Pucharu Europy z Bayernem Monachium w sezonie 1980/1981. Wtedy Ajax przegrał 5:1, ale na stadionie w Monachium, a nie przed własną publicznością.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Ajax Amsterdam - Napoli 1:6

Bramki: 9' Kudus - 18' 47' Raspadori, 33' Di Lorenzo, 45' Zieliński, 63' Kwaracchelia, 81' Simeone.