Piotr Zieliński króluje w Lidze Mistrzów. Nie ma sobie równych

Piotr Zieliński jest w tym sezonie absolutnie kluczową postacią Napoli, zarówno jeśli chodzi o Serie A, jak i Ligę Mistrzów. Zwłaszcza w tych drugich rozgrywkach spisuje się znakomicie, a pod względem liczby stworzonych sytuacji bramkowych nie ma sobie równych.

Znakomita dyspozycja pomocnika reprezentacji Polski jest świetnym prognostykiem przed mistrzostwami świata w Katarze, które rozpoczynają się za około półtora miesiąca. Od początku obecnej edycji Ligi Mistrzów Piotr Zieliński pokazuje, jak znakomicie jest przygotowany do zmagań na kilku frontach.

Zobacz wideo Akcja Polaków była fenomenalna, ale to tylko wybryk

Znakomite występy Piotra Zielińskiego w Lidze Mistrzów. Liczby wskazują jednoznacznie - nie ma sobie równych

W pierwszym grupowym meczu z Liverpoolem Zieliński był absolutnie najlepszym piłkarzem swojej drużyny. Pomocnik reprezentacji Polski zakończył spotkanie z najwyższym xG (1,36), największą liczbą strzałów (cztery) i celnych strzałów (trzy), a także największą liczbą stworzonych szans (trzy). Do tego dołożył dwa gole i zanotował jedną asystę.

Zieliński zdołał przenieść znakomitą dyspozycję do Glasgow, gdzie Napoli bez większego problemu wygrało 3:0. Choć nie zdołał wykorzystać rzutu karnego, oddał trzy strzały na bramkę, w tym dwa celne, a do tego stworzył aż osiem kluczowych sytuacji podbramkowych.

Kolejnym popisem Zielińskiego było starcie z Ajaxem Amsterdam, choć rozegrał w nim tylko 45 minut. Polak zamknął wynik pierwszej części, strzelając gola na 3:1 tuż przed zejściem do szatni. Oddał przy tym dwa strzały i stworzył dwie sytuacje bramkowe.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Dokonania pomocnika reprezentacji Polski w tym sezonie Ligi Mistrzów znalazły uznanie wśród ekspertów z profilu Squawka na Twitterze. Jeszcze przed meczem z Ajaxem opublikowano wpis, zgodnie z którym Zieliński prowadził w zestawieniu piłkarzy, którzy w tym sezonie Ligi Mistrzów stworzyli najwięcej szans bramkowych swoim kolegom z zespołu. W starciu z Ajaxem jeszcze poprawił tę statystykę.

Obecny sezon jest jak dotąd dla polskiego pomocnika znakomity. W 11 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach strzelił cztery bramki i zanotował pięć asyst. Co więcej, tylko w tym sezonie Ligi Mistrzów strzelił więcej bramek (trzy), niż przez wszystkie poprzednie lata swojej kariery (dwie).

Więcej o:
Copyright © Agora SA