Młodzi piłkarze FC Barcelony dali przykład kolegom. Sensacja w Monachium

Młodzi piłkarze FC Barcelony dali przykład starszym kolegom, jak grać na wyjeździe z Interem Mediolan. W Lidze Młodzieżowej UEFA wygrali w Mediolanie aż 6:1. W innym meczu tej grupy doszło do sensacji, bo przegrał Bayern Monachium.

Młodzi piłkarze FC Barcelony we wtorkowe popołudnie w Mediolanie zagrali znakomicie. Po zaledwie 20. minutach prowadzili 2:0. Najpierw trafił Marokańczyk Chadi Riad, a potem Pelayo Fernandez. Od 45. minuty Inter Mediolan grał w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę otrzymał Francesco Stante. W drugiej minucie doliczonego czasu gry prowadzenie FC Barcelony podwyższył Victor Barbera.

Koncert FC Barcelony i sensacja w Monachium

Po zmianie stron dominacja gości się nie zmniejszyła. Efekt? Trzy kolejne gole. Zdobyli je: Victor Barbera (68.), Unai Hernandez (78.) i zaledwie 16-letni napastnik Marc Guiu (81.). Dwie asysty miał Aleix Garrido. W 86. minucie jedynego gola dla gospodarzy zdobył Alessandro Fontanarosa z rzutu karnego.

W drugim meczu tej grupy doszło do sensacji. Faworyzowany Bayern Monachium przegrał u siebie z FC Viktoria Plzen1:2 (0:0). Jeszcze do 87. minuty wszystko przebiegało zgodnie z planem, bo gospodarze po trafieniu Maxa Scholzego prowadzili 1:0. Wtedy jednak Czesi mieli fenomenalną końcówkę. Najpierw wyrównał Milan Kruta, a w 91. minucie zwycięskiego gola strzelił 17-letni stoper, Jan Paluska.

Po trzech kolejkach liderem grupy C jest FC Barcelona (9 punktów i świetny bilans bramkowy: 12:4), drugie miejsce zajmuje Inter Mediolan (4 punkty), trzecie FC Viktoria Plzen (3), a czwarte Bayern Monachium (2).

W następnej kolejce, rozegranej 12 października FC Barcelona podejmie Inter Mediolan, a FC Viktoria Plzen podejmie Bayern Monachium.

Liga Młodzieżowa UEFA to klubowe rozgrywki piłkarskie, utworzone z inicjatywy UEFA w 2012 roku dla wszystkich drużyn młodzieżowych klubów, które zakwalifikowały się do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Obrońcą trofeum jest Benfica, która w finale w ubiegłym sezonie rozbiła Red Bull Salzburg aż 6:0.