Duże niespodzianki po drugiej kolejce Ligi Mistrzów. Tak wyglądają sytuacje w grupach [TABELE]

Club Brugge liderem swojej grupy, a Juventus pozostaje bez punktu. Do tego kolejna wpadka Antonio Conte w Lidze Mistrzów, czy męczarnie Liverpoolu. Tak prezentują się tabele po drugiej serii gier.

W hicie 2. kolejki Ligi Mistrzów Bayern Monachium pokonał FC Barcelonę i awansował na pozycję lidera w swojej grupie. Real Madryt ponownie rozstrzygnął wynik w drugiej połowie, a Erling Haaland i Kylian Mbappe dogonili Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji strzelców.

Grupa A Ligi Mistrzów

Najpierw rozbicie Liverpoolu, a teraz wygrana 3:0 w Glasgow. Napoli Piotra Zielińskiego pewnie sobie radzi w tej edycji Ligi Mistrzów. Inaczej jest z Liverpoolem, który do ostatniej minuty walczył o to, żeby wygrać 2:1 z Ajaxem i mieć w miarę komfortową sytuację przed kolejnymi spotkaniami.

1. Napoli, 6 pkt, 7-1,
  2. Liverpool, 3 pkt, 3-5,
  3. Ajax Amsterdam, 3 pkt, 5-2,
  4. Glasgow Rangers, 0 pkt, 0-7.

Grupa B Ligi Mistrzów

Bez wątpienia grupa z najbardziej sensacyjnym liderem. Belgijskie Club Brugge rozgromiło na wyjeździe FC Porto 0:4 i jest na dobrej drodze do awansu fazy pucharowej Ligi Mistrzów. W drugim spotkaniu tej grupy przebudził się za to Bayer Leverkusen, który ograł na swoim obiekcie Atletico Madryt 2:0.

1. Club Brugge, 6 pkt, 5-0
  2. Bayer Leverkusen, 3 pkt, 2-1
  3. Atletico Madryt, 3 pkt, 2-3
  4. FC Porto, 0 pkt, 1-6.

Grupa C Ligi Mistrzów

W hicie spotkań tej kolejki Bayern Monachium wygrał 2:0 z FC Barceloną i awansował na pozycję lidera. Nie zawiódł także Inter Mediolan, który wygrał na wyjeździe 2:0 z Viktorią Pilzno. Takie wyniki sprawiają, że najbliższe dwa spotkania między Interem a FC Barcelona okażą się kluczowe dla obu tych drużyn w kontekście awansu do kolejnej rundy.

1. Bayern Monachium, 6 pkt, 4-0
  2. FC Barcelona, 3 pkt, 5-3
  3. Inter Mediolan, 3 pkt, 2-2
  4. Viktoria Pilzno, 0 pkt, 1-7.

Grupa D Ligi Mistrzów

O pewnej niespodziance można mówić w przypadku Sportingu. Drużyna z Lizbony w słabym stylu rozpoczęła sezon ligowy, a notuje perfekcyjny bilans w Lidze Mistrzów. Po wygranej 2:0 u siebie z Tottenhamem może spokojnie patrzeć na kolejne spotkania. Za to w spotkaniu, przed którym doszło do wielu kontrowersji, Eintracht wygrał w Marsylii 1:0.

1. Sporting, 6 pkt, 5-0
  2. Tottenham, 3 pkt, 2-2
  3. Eintracht Frankfurt, 3 pkt, 1-3
  4. Olympique Marsylia, 0 pkt, 0-3.

Grupa E Ligi Mistrzów

AC Milan robi wszystko, żeby nie powtórzyć historii z zeszłego roku i wyjść tym razem z grupy Ligi Mistrzów. Włosi pokonali u siebie Dinamo Zagrzeb 3:1 i objęli pozycję lidera. Rozczarowujący debiut na ławce Chelsea zaliczył Graham Potter, bo The Blues zaledwie zremisowali u siebie z RB Salzburg 1:1.

1. AC Milan, 4 pkt, 4-2,
  2. Dinamo Zagrzeb, 3 pkt, 2-3,
  3. RB Salzburg, 2 pkt, 2-2
  4. Chelsea, 1 pkt, 1-2.

Grupa F Ligi Mistrzów

Real Madryt nie zwalnia tempa i ciągle utrzymuje zwycięską passę we wszystkich rozgrywkach. Klasycznie dla siebie "Królewscy" rozstrzygnęli spotkanie w drugiej połowie i wygrali z RB Lipsk 2:0. W drugim spotkaniu tej grupy Szachtar zremisował w Warszawie 1:1 z Celtikiem i spada na drugie miejsce w grupie.

1. Real Madryt, 6 pkt, 5-0,
  2. Szachtar Donieck, 4 pkt, 5-2,
  3. Celtic Glasgow, 1 pkt, 1-4,
  4. RB Lipsk, 0 pkt, 1-6.

Grupa G Ligi Mistrzów

Erling Haaland znowu strzela, a Manchester City w samej końcówce wyrywa zwycięstwo 2:1 nad Borussią Dortmund. Tym samym Norweg dogonił Roberta Lewandowskiego i Kyliana Mbappe w klasyfikacji strzelców. W drugim spotkaniu Sevilla nie przełamała się i tylko zremisowała z FC Kopenhaga 0:0.

1. Manchester City, 6 pkt, 6-1,
  2. Borussia Dortmund, 3 pkt, 4-2,
  3. FC Kopenhaga, 1 pkt, 0-3,
  4. Sevilla, 1 pkt, 0-4.

Grupa H Ligi Mistrzów

Jedną z niespodzianek tej kolejki jest kolejna porażka Juventusu. "Stara Dama" przegrała u siebie z Benficą 1:2 i maksymalnie skomplikowała sytuację w grupie. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Milik. W drugim spotkaniu tercet Mbappe, Neymar i Messi poprowadził PSG do wygranej Maccabi Haifa 3:1, chociaż to gospodarze wyszli na prowadzenie w 24 minucie.

1. PSG, 6 pkt, 5-2,
  2. Benfica, 6 pkt, 4-1,
  3. Juventus, 0 pkt, 2-4,
  4. Maccabi Haifa, 0 pkt, 1-5.

Więcej informacji sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Trzecia kolejka spotkań Ligi Mistrzów zostanie rozegrana w dniach 4-5 października. Wśród najciekawszych spotkań można wyróżnić Ajax Amsterdam - Napoli i Inter Mediolan - FC Barcelona.