"Der Spiegel" złośliwie pisze o Robercie Lewandowskim: "To idealny gość"

"To idealny gość. Przyniósł szampana, a sam nie wziął łyka" - tak występ Roberta Lewandowskiego w spotkaniu z Bayernem Monachium podsumował "Der Spiegel". Tygodnik, mimo tej uszczypliwości wobec napastnika FC Barcelony, pochwalił kibiców Bayernu Monachium za ciepłe przywitanie, które zgotowali swojej byłej gwiazdy.

Niemiecka prasa ma powody do zadowolenia. FC Barcelona wciąż nie może pokonać Bayernu Monachium na Allianz Arenie. Nie pomógł w tym nawet Robert Lewandowski, który pierwszy raz od dawna wystąpił w Monachium w charakterze gościa. "Der Spiegel" określił Polaka mianem "gościa idealnego", bo rzeczywiście Lewandowski nie narobił gospodarzom większych problemów, a ci wygrali 2:0.

Zobacz wideo Lewandowski wrócił do domu. Reakcja kibiców podzielona

Liga Mistrzów. Bayern wygrywa z Barceloną, Lewandowski cierpiRobert Lewandowski zabrał głos po przegranej Barcelony. "Ciężki wieczór"

"Der Spiegel "ironicznie o Robercie Lewandowskim i FC Barcelonie

Niemiecki tygodnik zauważył, że FC Barcelona kontynuuje swoją niechlubną serię porażek z Bayernem Monachium i to pomimo ściągnięcia ich największej gwiazdy - Roberta Lewandowskiego.

- Lewandowski i jego drużyna okazali się doskonałymi gośćmi. Przywieźli szampana, ale nie wzięli nawet łyka. Barcelona zapewniła musującą rozrywkę piłkarską, a i tak zostawiła punkty w Monachium po przegranej 0:2 - w ironiczny sposób zobrazował "Der Spiegel".

W artykule sporo miejsca poświęcono także zachowaniu kibiców Bayernu. Ich reakcja na powrót Polaka już w nowych barwach była jedną wielką niewiadomą.

- Temat był gorąco dyskutowany przez kibiców między metrem a stadionem, ponieważ sami nie wiedzieli, co się wydarzy. Czy będą oklaski, czy buczenie? - relacjonował tygodnik. Okazało się, że Lewandowski został przyjęty dość ciepło, co dziennikarze uznali za przejaw inteligencji ze strony zgromadzonej publiczności - Kiedy Lewandowski wyszedł na boisko w koszulce treningowej FC Barcelony, żeby się rozgrzać, kibice Bayernu okazali się inteligentni. Najczęstszą reakcją były uprzejme, jeśli nie wylewne, brawa - dodali.

"'Der Spiegel" nie pozostawia złudzeń. Upamecano schował Lewandowskiego

Gra Lewandowskiego nie była już tak dobrze oceniana. "Der Spiegel" zwrócił uwagę na niewykorzystane szanse polskiego napastnika oraz spadek jego aktywności w drugiej połowie. Ponadto zauważył, że nie poradził on sobie z doskonale wywiązującym się z zadań defensywnych Dayotem Upamecano.

- Wykorzystałby tę szansę na każdym innym stadionie na świecie, w każdych innych okolicznościach i być może przeciwko każdemu innemu bramkarzowi - możemy przeczytać o pierwszej dogodnej sytuacji Lewandowskiego, w której uderzył nad poprzeczką.

Robert Lewandowski i Hasan SalihamidzićLewy tylko pokazał zegarek i ruszył dalej. Wyjątkowe spotkanie pod szatnią

- Kiedy nieco później przegrał pojedynek z Neuerem przy strzale głową, wydawało się, że stracił wiarę na dobre. W drugiej połowie stał się mniej niebezpieczny i ostatecznie został schowany, zwłaszcza przez Dayota Upamecano. Sfrustrowany poskarżył się nawet na Francuza sędziemu - podsumowuje "Der Spiegel".

Więcej o: