UEFA przekłada mecz LM i zabrania wstępu kibicom gości. "Sportowa sprawiedliwość"

Spotkanie Rangers FC i SSC Napoli zostało przełożone - informuje w oficjalnym oświadczeniu UEFA. Federacja podjęła taką decyzję w związku ze śmiercią królowej Elżbiety II. Zadecydowano też, że w meczu nie będą mogli wziąć udziału kibice włoskiego klubu.

Pierwotnie zakładano rozegranie meczu Rangers FC z SSC Napoli we wtorek, 13 września o godzinie 21:00. W oficjalnym oświadczeniu czytamy jednak, że spotkanie przełożono na dzień następny (tj. środa, 14 września). Obie drużyny zmierzą się ze sobą na Ibrox Stadium w Glasgow w ramach 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

"Jest to spowodowane poważnymi ograniczeniami zasobów policyjnych i kwestiami organizacyjnymi związanymi z trwającymi wydarzeniami dotyczącymi żałoby narodowej królowej Elżbiety II" - uzasadniono decyzję w oficjalnym oświadczeniu. UEFA zarządziła też, że mecz zostanie rozegrany bez kibiców włoskiego klubu.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"W ramach sportowej sprawiedliwości, kibice Rangersów nie będą upoważnieni do udziału w meczach rewanżowych w Neapolu" - czytamy w dalszej części oświadczenia. UEFA zaapelowała także, by Włosi uszanowali decyzję federacji i nie podróżowali w tym celu do Szkocji. Zapewniono też, że kibice, którzy zakupili już bilety na to starcie, otrzymają zwrot należności.

UEFA przekłada mecz i zabrania wstępu kibicom SSC Napoli. Federacja dmucha na zimne?

Śmierć Elżbiety II wywołała wielki szok nie tylko w Anglii. Dotknęło to również sfery sportowej. Arsenal dowiedział się o tym w trakcie meczu Ligi Europy z Zurichem. W związku z tym zarządzono minutę ciszy przed rozpoczęciem drugiej połowy. Tak samo postąpił Manchester United przed meczem z Realem Sociedad.

W piątek, 9 września zebrali się też działacze ligi angielskiej, którzy w tej wyjątkowej sytuacji podjęli decyzję o odwołaniu najbliższych meczów.  "Na znak szacunku dla Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II runda meczów Premier League w ten weekend zostanie przełożona. Dalsze informacje dotyczące meczów Premier League w okresie żałoby zostaną przekazane w odpowiednim czasie" - czytamy w komunikacie.

W mediach podniosła się dyskusja na temat motywów przełożenia całej kolejki. Zdaniem angielskich mediów zrobiono to w obawie przed zachowanie niektórych kibiców, że nie wszyscy uszanują minutę ciszy. Nie jest to działanie bezpodstawne. Już w dzień śmierci królowej Elżbiety II jeden z kibiców pokazał, że nie potrafi uszanować powagi tej chwili. W trakcie meczu Ligi Konferencji Europy pomiędzy szkockim Hearts a tureckim Basaksehirem (0:4) krzyknął "j**** królową". I wtedy spora część kibiców zaczęła krzyczeć "j**** ciebie". W kilka sekund na stadionie zapanował chaos. Więcej o tych wydarzeniach przeczytacie na naszej stronie Sport.pl, ->>> TUTAJ.