UEFA dogadała się z Rosjanami. Szachtar atakuje: Jesteśmy wściekli

- Jesteśmy wściekli z tego powodu. Kraj agresora musi być izolowany tak, jak to tylko możliwe. Jesteśmy przeciwni nie tylko udziałowi zespołów z Rosji w europejskich rozgrywkach, lecz także nawołujemy do wykluczenia ich ze wszystkich rozgrywek - poinformował Serhij Pałkin, dyrektor generalny Szachtara Donieck. Okazało się, że UEFA sprzedała prawa telewizyjne rosyjskiej telewizji Match TV.

Szachtar Donieck trafił do grupy F w Lidze Mistrzów, gdzie walczy o awans z RB Lipskiem, Celtikiem Glasgow oraz Realem Madryt. Ukraińcy sprawili sporą niespodziankę w pierwszej kolejce, gdy wygrali 4:1 z Lipskiem. Po tym spotkaniu pracę w Niemczech stracił Domenico Tedesco, a jego miejsce zajął Marco Rose. Szachtar chciał występować w meczach LM z logo platformy United24 na koszulkach, ale UEFA nie wyraziła zgody, tłumacząc się regulaminem i faktem, że ta organizacja jest powiązana z polityką.

Zobacz wideo Koka, Dżem i kontrakt z Realem na 75 mln euro. Lewandowski jak "szedł, to biegł, bo nienawidzi chodzić"

Szachtar wściekły na decyzję UEFA. Chodzi o sprzedaż praw do Rosji. "Nawołujemy do wykluczenia"

Szachtar Donieck odkrył, że UEFA sprzedała prawa rosyjskiej telewizji Match TV (należącej do Gazpromu) na mecze tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Serhij Pałkin, dyrektor generalny Szachtara, postanowił zareagować i wyrazić sprzeciw klubu wobec tej decyzji UEFY. "Jesteśmy wściekli z tego powodu. Kraj agresora musi być izolowany tak, jak to tylko możliwe. Jesteśmy przeciwni nie tylko udziałowi zespołów z Rosji w europejskich rozgrywkach, lecz także nawołujemy do wykluczenia ich ze wszystkich rozgrywek, w tym z tych pod egidą UEFA i FIFA" - informuje Pałkin.

"Światowa społeczność sportowa musi wreszcie zjednoczyć się w tej sprawie i wykluczyć Rosję ze wszystkich organizacji i zablokować jej współpracę ze sponsorami. Zwłaszcza dotyczącej sprzedaży praw telewizyjnych" - dodał dyrektor generalny Szachtara Donieck w oświadczeniu przekazanym portalowi WP SportoweFakty. Na ten moment UEFA nie odniosła się do oświadczenia ze strony klubu z Doniecka.

Szachtar Donieck zagra kolejny mecz w fazie grupowej Ligi Mistrzów przeciwko Celtikowi Glasgow na stadionie Legii Warszawa. Jeśli nic nie ulegnie zmianie, to spotkanie odbędzie się w środę 14 września o godzinie 18:45. Nie należy wykluczać scenariusza, że mecz finalnie zostanie przełożony tak jak pozostałe imprezy sportowe w Wielkiej Brytanii po śmierci królowej Elżbiety II. 

Więcej o: