Xavi określił Roberta Lewandowskiego tylko jednym słowem. W punkt

Robert Lewandowski był kluczowym zawodnikiem FC Barcelony w wygranym aż 5:1 meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów z Viktorią Pilzno. Polak zakończył spotkanie z pierwszym hat-trickiem w koszulce Barcy. Po meczu Xavi Hernandez przyznał, że "jest nienasycony" i wyraził zachwyt z jego postawy na boisku.

Robert Lewandowski zanotował kolejny fantastyczny występ w FC Barcelonie. Polak był czołową postacią drużyny w wygranym 5:1 spotkaniu pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów przeciwko Viktorii Pilzno, strzelając pierwszego hat-tricka w nowym klubie. Dzięki temu w pięciu występach Polak ma na koncie już osiem bramek.

Zobacz wideo Hit. Lewandowski tańczył z ojcem Boatenga. "Nie wychodziłby z dyskoteki"

Spain Soccer Champions LeagueRobert Lewandowski ostrzega Bayern. Jasny przekaz w stronę Niemców

Xavi docenia wpływ Roberta Lewandowskiego. Chwali go też Sergi Roberto

Po końcowym gwizdku Xavi Hernandez był niezwykle zadowolony z postawy Lewandowskiego. - Robert jest nienasycony. Jestem zachwycony tym, jak trenuje i pomaga swoim kolegom z drużyny. Jest skromny, ale daje też świetne wskazówki. Jestem zadowolony nie tylko z hat-tricka, ale także jego pracy i tego, jak dominuje na boisku - powiedział trener Barcy.

Sam Lewandowski wtórował Xaviemu i stwierdził, że również odczuwa duży głód kolejnych bramek. - Czuję się świetnie, a Liga Mistrzów jest zawsze wyjątkowa. Ważne jest dla mnie to, aby ciągle być skupionym. Nie myślę jeszcze o meczu z Bayernem i choć będzie to trudny mecz, będziemy gotowi. Chcę strzelić jak najwięcej goli - skomentował.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Zachwyt nad grą Lewandowskiego wyraził również Sergi Roberto, który asystował Polakowi przy bramce na 2:0. - To dar, że Lewandowski jest tutaj z nami. Zamierza nam wiele dać i już to pokazuje. Chce strzelać jak najwięcej goli. Jestem niesamowitym i bardzo profesjonalnym zawodnikiem, a do tego wspaniałą osobą - stwierdził zawodnik Barcy.

"Bayern odczuje brak Lewandowskiego". W Niemczech już wiedzą

Dzięki strzeleniu trzech bramek w meczu z Viktorią Pilzno, Robert Lewandowski przesunął się na trzecie miejsce w historycznej klasyfikacji strzelców w Lidze Mistrzów. Z 89 bramkami na koncie wyprzedza Karima Benzemę o trzy trafienia. Przed nim znajdują się już tylko Leo Messi (125 goli) i Cristiano Ronaldo (140 goli).

Więcej o: