Brudna gra kibiców Rangers. Pomogło? Kuriozalny gol w el. LM [WIDEO]

FC Kopenhaga i Bodo/Glimt są bliżej awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów po pierwszych meczach IV rundy eliminacji. Ogromnej szansy nie wykorzystali za to Rangersi, którzy prowadzili 2:1 po koszmarnym błędzie bramkarza PSV. Ostatecznie mecz zakończył się remisem.

Eliminacje Ligi Mistrzów wchodzą w kluczową fazę. Czwarta runda jest decydującą w walce o fazę grupową elitarnych rozgrywek, Wolnych pozostało sześć miejsc. Za nami wtorkowe spotkania, które przybliżyły część ekip do awansu.

Rangers nie wykorzystali kuriozalnego błędu bramkarza PSV

Zdecydowanie najciekawiej zapowiadało się spotkanie pomiędzy Rangers FC a PSV Eindhoven. Finalista Ligi Europy stał przed szansą na powrót do Ligi Mistrzów po 12 latach. Spotkanie wicemistrzów Szkocji i Holandii było wyrównane. Wynik dla PSG otworzył Ibrahim Sangare w 37. minucie. Gospodarze wyrównali zaledwie trzy minuty później po pięknej składnej akcji, którzy wykończył Antoni Colak. Chorwat, który grał w przeszłości z Lechią Gdańsk, jest jednym z bohaterów Rangersów w europejskich pucharach. Tydzień temu strzelił także gola w wygranym 3:0 meczu z Royale Union SG (3:2 w dwumeczu).

W drugiej połowie PSV szukało swoich szans, ale Rangersi wyszli na prowadzenie po kuriozalnym błędzie bramkarza wicemistrzów Holandii. Lawrence uderzył z rzutu kolnego z odległości 30 metrów. Strzał wydawał się być prosty, ale piłka przelała się po rękach Beniteza i wpadła do siatki.

Być może wpływ na koncentrację argentyńskiego bramkarza mieli kibice Rangersów. Ci zastosowali "brudną grę" przed meczem. W nocy odpalili fajerwerki pod hotelem, w którym spał zespół gości.

Rangers nie utrzymali jednak korzystnego wyniku. PSV, którzy przewyższało rywali kulturą gry, wyrównało po rzucie rożnym. W 78. minucie gola głową strzelił Obispo.

FC Kopenhaga i Bodo Glimt blisko fazy grupowej Ligi Mistrzów

Znacznie do awansu przybliżyła się FC Kopenhaga, która wygrała 2:1 z Trabzonsporem. Duńczycy świetnie rozpoczęli spotkanie od bramki Viktora Claessona już w dziewiątej minucie. Mistrzowie Turcji przeważali w posiadaniu piłki, ale groźniejsza była Kopenhaga, która drugą połowę zaczęła jeszcze lepiej niż pierwszą - od gola Lukasa Leragera w 49. minucie. Trabzonspor strzelił gola kontaktowego w 79. minucie.

Wydaje się, że w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów będziemy mieli kolejnego debiutanta. To Bodo/Glimt, czyli mistrz Norwegii, ale przede wszystkim przekleństwo Jose Mourinho (jego Roma przegrała z Norwegami 0:6 w Lidze Konferencji Europy). Tym razem Bodo/Glimt okazało się lepsze od Dinama Zagrzeb. Jedynego gola w tym meczu strzelił Amahl Pellegrino. Norwegowie przybliżyli się do historycznego awansu, ale także śrubują kosmiczną passę zwycięstw u siebie w europejskich pucharach - 13. Ostatnim zespołem, który ich pokonał, była... Legia Warszawa prowadzona przez Czesława Michniewicza.