Pogromca Lecha Poznań sprawił niespodziankę w el. LM. Czerczesow bezradny

Karabach Agdam nie przestaje zaskakiwać w eliminacjach Ligi Mistrzów. Pogromca Lecha Poznań wygrał na wyjeździe 3:1 z węgierskim Ferencvarosem i zagra w decydującej fazie eliminacji z czeską Viktorią Pilzno.

Karabach Agdam miał bardzo trudną drogę w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Mistrzowie Azerbejdżanu najpierw trafili na Lecha Poznań, wygrywając w dwumeczu aż 5:1, ośmieszając mistrzów Polski. Następnie sprawili sensację, wyrzucając z walki o fazę grupową szwajcarski FC Zurich, wygrywając po dogrywce w dwumeczu 5:4.

W trzeciej rundzie eliminacji Azerowie trafili na węgierski Ferencvaros. W pierwszym meczu, rozegranym w Baku, padł remis 1:1. Zdaniem bukmacherów większe szanse na awans do decydującej fazy eliminacji mieli tym samym piłkarze węgierskiego zespołu.

Pogromcy Lecha Poznań krok od Ligi Mistrzów. Została ostatnia przeszkoda

Tym większym zaskoczeniem była bramka z 7. minuty spotkania. Kady zagrał do Zoubira, który oddał strzał z pola karnego i pewnie pokonał bramkarza rywali. Piłkarze Ferencvarosu próbowali odpowiedzieć, ale Mahammadaliyev pewnie bronił uderzenia Traore i Nguena. Tym samym do przerwy to Karabach prowadził 1:0.

Royale Union Saint-Gilloise i John Lundstram z RangersówRangersi niezadowoleni po porażce w el. LM. "Lekceważące zachowanie"

Po przerwie Ferencvaros otrzymał kolejny cios. Kady popisał się świetnym podaniem do Wadjiego, który pokonał Dibusza i podwyższył prowadzenie azerskich piłkarzy. Zawodnicy Ferencvarosu wydawali się już pogodzeni z losem i końcem walki o fazę grupową Ligę Mistrzów. Piłkarze Stanisława Czerczesowa otrzymali w 79. minucie jeszcze jedno uderzenie - Sheydayev zagrał na wolne pole do Wadjiego, który po raz drugi pokonał bramkarza rywali, pieczętując awans do decydującej fazy eliminacji.

Piłkarze Ferencvarosu postanowili w końcówce walczyć o honor. W 86. minucie Adama Traore pokonał wreszcie Mahammadaliyeva, zmniejszając jedynie rozmiary porażki. Nie zmienia to faktu, że w ostatniej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów zagrają pogromcy Lecha Poznań - i są już pewni co najmniej gry w fazie grupowej Ligi Europy.

W niej Karabach Agdam zmierzy się z czeską Viktorią Pilzno. Czeska drużyna dwukrotnie wygrała 2:1 z Sheriffem Tiraspol. Pierwsze mecze w walce o fazę grupową Ligi Mistrzów odbędą się w dniach 16-17 sierpnia, a rewanże tydzień później.