UEFA ukarała Fenerbahce za haniebne okrzyki. Nie skończyło się tylko na grzywnie

Nie milkną echa afery, do jakiej doszło podczas meczu Fenerbahce Stambuł z Dynamem Kijów. W trakcie spotkania fani tureckiego klubu skandowali na trybunach nazwisko Władimira Putina. UEFA nie pozostała obojętna i postanowiła ukarać klub. Nie skończyło się jedynie na karze finansowej.

W meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów pomiędzy Fenerbahce a Dynamem Kijów doszło do skandalu. W 57. minucie kibice tureckiego klubu nie mogli pogodzić się z tym, że zespół z Kijowa zdobył bramkę i zaczęli skandować nazwisko Władimira Putina, aby wyprowadzić z równowagi ukraińskich piłkarzy. Oburzające zachowanie fanów zostało ostro skrytykowane przez środowisko piłkarskie. Sprawie postanowiła przyjrzeć się także UEFA.

Zobacz wideo Morze, wzgórza i powalające ceny mieszkań. "Perła Katalonii" kusi Lewandowskich

Fenerbahce ukarane. UEFA podjęła decyzję. "Częściowe zamknięcie stadionu"

"Zgodnie z artykułem 31 ustawy o przepisach dyscyplinarnych, Inspektor ds. etyki i dyscypliny UEFA przeprowadzi dochodzenie w sprawie domniemanego niewłaściwego zachowania kibiców Fenerbahce podczas meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Dynamem Kijów, który miał miejsce 27 lipca 2022 roku w Stambule" - czytamy w oświadczeniu organizacji. 

Joan LaportaNa razie nie ma szans na rejestrację Lewandowskiego. La Liga odmówiła Barcelonie

Po kilku dniach instytucja postanowiła ukarać turecki zespół za zachowanie fanów. Fenerbahce otrzymało tradycyjne upomnienie od UEFA oraz karę finansową w wysokości 50 tysięcy euro. Jednak na tym nie koniec. Organizacja nakazała także częściowe zamknięcie stadionu tureckiego klub (z użytku powinno zostać wyłączone co najmniej pięć tysięcy miejsc). Do wykonania kary ma dojść w trakcie kolejnego meczu w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów, kiedy to Fenerbahce będzie gospodarzem spotkania. Częściowe zamknięcie obiektu powinno zostać wykonane w terminie dwóch lat od dnia wydania decyzji. 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Anna LewandowskaAnna Lewandowska prosto z Auditori 1899: Marzenie Roberta zostało spełnione

Ostatecznie Dynamo awansowało do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów, wygrywając z tureckim zespołem w dwumeczu 2:1. Z kolei Fenerbahce spadło do III rundy eliminacji Ligi Europy. W pierwszym spotkaniu podopieczni Jorge Jesusa zmierzyli się z FC Slovacko i pewnie wygrali to starcie 3:0. Mecz rewanżowy odbędzie się w czwartek 11 sierpnia o godzinie 19. 

Sport.pl nadaje prosto z Barcelony

Prezentacja Roberta Lewandowskiego. Pierwszy mecz Polaka w barwach Barcelony na Camp Nou. A także reakcje kibiców, obrazki ze stadionu oraz miejsc, które właśnie teraz stają się sportowym i nie tylko sportowym domem kapitana reprezentacji Polski. To wszystko można śledzić na Sport.pl dzięki relacjom specjalnego wysłannika Dominika Wardzichowskiego. Obrazki, smaczki, relacje na żywo, zdjęcia i wideo. Do śledzenia w Sport.pl, a także na Instagramie i TikToku.

Więcej o: