Pierwsze mecz dużo wyjaśniły. Trójka prawie pewna gry w decydującej fazie el. LM [WYNIKI]

FK Bodo/Glimt, Maccabi Hajfa i Crvena Zvezda Belgrad są już jedną nogą w fazie play-off Ligi Mistrzów. Norweska drużyna pokonała FK Zalgiris Wilno (5:0). Tym samym wynikiem zakończył się mecz FK Crveny Zvezdy z Piunikiem Erywań. Maccabi zwyciężył z Apollonem Limassol (4:0). Oto wyniki wszystkich spotkań III rundy.

Eliminacje Ligi Mistrzów wchodzą w kluczową fazę. Trzecia runda jest przedostatnią przed bezpośrednimi starciami o fazę grupową rozgrywek. We wtorek i środę (2-3 sierpnia) odbyły się pierwsze mecze. Rewanże zostaną rozegrane za tydzień, tj. 9-10 sierpnia. Potem będzie już tylko faza play-off, której mecze rozegrane zostaną 16-17 oraz 23-24 sierpnia.

FK Bodo/Glimt, Crvena zvezda i Maccabi Hajfa niemalże pewne awansu

FK Bodo/Glimt to pierwszy klub, który w środę niemalże zapewnił sobie awans do fazy play-off. Drużyna bardzo dobrze weszła w spotkanie i prowadziła już po 33 minutach. W 36. minucie udało jej się podwyższyć na 2:0. W drugiej połowie padły kolejne trzy bramki dla Bodo/Glimt. Pięciobramkowa przewaga nad FK Żalgiris Wilno niemalże przypieczętowała awans Bodo/Glimt do kolejnego etapu eliminacji.

Lewandowski powitany przed ośrodkiem FC BarcelonyKibice zatrzymali Lewandowskiego przed pierwszym treningiem w Barcelonie [WIDEO]

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Podobnie było w przypadku Maccabi Hajfa. W 38. minucie Apollon Limassol strzelił sobie gola samobójczego. Resztę bramek zdobyli już piłkarze drużyny z Izraela. Wszystkie trzy padły w drugiej połowie. Mecz zakończył się wynikiem 4:0. Dużo szybciej bezpieczną przewagę wypracowała sobie Crvena Zvezda w starciu z Piunikiem Erywań. Piłkarze już po pierwszej połowie schodzili do szatni z wynikiem 3:0 dla gospodarzy. W drugiej połowie Crvena podwyższyła przewagę do pięciu goli.

W innych spotkaniach nie padło już tyle goli. Dynamo Kijów zgodnie z oczekiwaniami wygrało 1:0 ze Sturmem Graz w spotkaniu rozgrywanym w Łodzi. Pogromca Lecha Poznań Karabach wreszcie znalazł w meczu domowym godnego siebie rywala - węgierski Ferencvaros. Drużyna prowadzona przez Stanisława Czerczesowa zremisowała 1:1, co jest bardzo korzystnym wynikiem przed rewanżem.

• St-Gilloise / Rangers FC – AS Monaco / PSV Eindhoven

Artur Boruc (w środku) podczas meczu Legia Warszawa - Celtic Glasgow. To ostatni, pożegnalny mecz kończącego karierę bramkarza. Warszawa, 20 lipca 2022 r.Rewolucja w Legii Warszawa. Plan: pięć transferów. "Lista priorytetów"

Znamy też potencjalne pary fazy play-off Ligi Mistrzów. O nich przeczytacie w naszym tekście na Sport.pl, TUTAJ>>>