Pogromca Lecha Poznań pokazał moc. Karabach kroczy ku Lidze Mistrzów

Karabach wykonał kolejny krok na drodze do Ligi Mistrzów. We wtorek zespół Gurbana Gurbanowa pokonała FC Zurich 3:2 w pierwszym meczu 2. rundy eliminacji.

Mecz w Baku zdecydowanie lepiej zaczęli gospodarze. Karabach w pierwszej połowie zdominował mistrzów Szwajcarii i na przerwę schodził z prowadzeniem 2:0. Dość powiedzieć, że w pierwszych 45 minutach gry zespół Gurbana Gurbanowa oddał 11 strzałów przy zaledwie trzech rywali.

Gospodarze objęli prowadzenie w 17. minucie. Po zamieszaniu po polem karnym FC Zurich bramkę mocnym uderzeniem w bliższy róg bramki zdobył Kady. 19 minut później na 2:0 podwyższył Ibahima Wadji, który popisał się indywidualną akcją i mocnym strzałem z pola karnego.

Robert LewandowskiMedia podają przypuszczalny skład Barcelony. I pytają: co z Lewandowskim?

Karabach pokonał FC Zurich

Po przerwie obraz meczu uległ radykalnej zmianie. To mistrzowie Szwajcarii byli stroną przeważającą, czego efektem był gol Lindrita Kamberiego z 65. minuty. Prawy obrońca FC Zurich pokonał bramkarza Krabachu uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Radość Szwajcarów trwała jednak tylko minutę. Na bramkę Kamberiego natychmiastowo odpowiedział Wadji, który wykorzystał prostopadłe podanie Kady'ego. W końcówce goście zmniejszyli rozmiary porażki, bo rzut karny wykorzystał Mirlind Kryeziu.

Ivi LopezRaków zatrzymuje Iviego Lopeza. Hiszpan podpisał umowę

Karabach w 2. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów znalazł się po tym, jak wyeliminował Lecha Poznań. W pierwszym meczu mistrzowie Polski wygrali u siebie 1:0, jednak przed tygodniem przegrali w Baku aż 1:5.

W 3. rundzie eliminacji lepszy z pary Karabach - FC Zurich zagra ze zwycięzcą dwumeczu Ferencvaros - Slovan Bratysława.