Nawet trener Karabachu się nie spodziewał. "Po piątej bramce". I wychwala kibiców. "Lepsi"

Karabach Agdam wygrał we wtorek 5:1 z Lechem Poznań i awansował do 2. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Po spotkaniu w obozie Azerów panowały dobre nastroje. - W dwóch meczach pokazaliśmy, że jesteśmy najlepszą drużyną - powiedział po spotkaniu Filip Ozobić, pomocnik Karabachu.

Do wtorkowego meczu Lech Poznań podchodził z jednobramkową zaliczką wypracowaną w domowym spotkaniu. I choć rewanż poznaniacy rozpoczęli bardzo dobrze, bo już w 20. sekundzie wyszli na prowadzenie, to były to tylko miłe złego początki. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 5:1, a "Kolejorz" pożegnał się z marzeniami o Lidze Mistrzów. Po spotkaniu zadowolenia z rezultatu nie krył trener oraz zawodnicy Karabachu.

Zobacz wideo Wiele firm podejmowało próbę stworzenia symulatora tenisa na miarę piłkarskiej FIFY. Jak poradził sobie Matchpoint?

Trener Karabachu po zwycięstwie. "Lech stracił serce"

Gurban Gurbanow na pomeczowej konferencji prasowej nie krył zadowolenia z postawy swoich piłkarzy, którzy bardzo szybko stracili bramkę. Potrafili jednak wrócić do meczu i awansować do kolejnej fazy Ligi Mistrzów. - Gratuluję wszystkim zwycięstwa. To było wielkie zwycięstwo. Takie wygrane są rzadkością. Po prostu wszystko zostało zrobione tak, jak chcieliśmy. Straciliśmy bramkę w pierwszych sekundach, ale nie złamaliśmy się - powiedział i dodał: - Po piątej bramce przeciwnik stracił serce.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

-To dopiero początek. Po pierwszym meczu wszyscy mówili o polskich kibicach. Widzieliśmy dzisiaj, że nasi fani są lepsi od nich. Powiedziałem wczoraj, że 10 milionów jest za nami. Dzisiaj byliśmy tego świadkami - podkreślił trener Karabachu.

Lech PoznańWszyscy winni, jeden antybohater. "Może kibice powinni pracować w skautingu Lecha?"

Trener Gurbanow przyznał po meczu, że choć wierzył w wygraną, to nie spodziewał się, że będzie ona aż tak wysoka. Dodał też, że nastroje w drużynie są bardzo dobre. - Chociaż wierzyliśmy w zwycięstwo, nie spodziewałem się tak wysokiego rezultatu. Już od pierwszego meczu odczuwalna była atmosfera rundy play-off. Zdobyliśmy wystarczające doświadczenie i motywowanie zespołu przeciwko każdej drużynie nie stanowi dla nas problemu. 

Piłkarz Karabachu o awansie. "Zasłużyliśmy na to"

Do wygranej nad Lechem Poznań odniósł się także Filip Ozobić, pomocnik azerskiego klubu. Jego zdaniem Karabach zasłużył na awans swoją bardzo dobrą postawą. - W dwóch meczach pokazaliśmy, że jesteśmy najlepszą drużyną. A dzisiaj udowodniliśmy, że zasłużyliśmy na awans do 2. rundy. Rozumieliśmy odpowiedzialność za ten mecz. Myślę, że cały zespół był w stanie pokazać wszystko, co trener polecił nam przed meczem.

Karabach Agdam - Lech PoznańLech był w niebie. Potem skandal i kompromitacja. Liga Mistrzów odjechała

Więcej o: