Znamy skład Lecha Poznań na rewanż z Karabachem. Cała naprzód

Trener John van den Brom ogłosił skład Lecha Poznań na rewanżowe spotkanie z Karabachem Agdam w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski będą musieli sobie poradzić bez trzech kontuzjowanych piłkarzy, którzy nie polecieli z drużyną do Azerbejdżanu.

Czas postawić drugi krok w eliminacjach. Lech Poznań walczy o awans do drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Zespół prowadzony przez Johna van den Broma wygrał 1:0 w pierwszym meczu po bramce Mikaela Ishaka w 41. minucie. Mistrzowie Polski teraz będą walczyć nie tylko o grę w europejskich pucharach, ale też o przyszłość trzech kluczowych zawodników.

Zobacz wideo Arcytrudna droga Lecha Poznań do LM. Potrzebuje wręcz cudu, by grać w fazie grupowej

Lech Poznań może stracić trzech kluczowych piłkarzy. Wszyscy mają roczne kontrakty i na każdym z nich Lech zarobi co najmniej milion euro

Ewentualna porażka z Karabachem Agdam sprawi, że Mikael Ishak, Antonio Milić i Pedro Rebocho mogą zacząć szukać nowych klubów. Cała trójka ma tylko roczne kontrakty, co sprawia, że to może być ostatnia szansa dla Lecha na zarobek. "Jeśli nie zarobi pieniędzy w pucharach, będzie musiał ich szukać gdzie indziej, a na każdym z wymienionych piłkarzy może zarobić przynajmniej milion euro" - pisze Dawid Szymczak, dziennikarz Sport.pl.

Sporym utrudnieniem dla Johna van den Broma będą też urazy trzech piłkarzy po Superpucharze Polski - a konkretniej Adriela Ba Louy, Afonso Sousy oraz Daniego Ramireza. W pierwszym meczu eliminacji zagrał tylko Iworyjczyk, który wszedł w 62. minucie za Kristoffera Velde. To oznacza, że nowy trener Lecha nie będzie miał tak sporego pola do rotacji.

John van den Brom nie zaskoczył. Wybrał ten sam skład na rewanżowy mecz z Karabachem, co tydzień temu

Skład Lecha Poznań na rewanżowy mecz z Karabachem Agdam jest taki sam jak w pierwszym spotkaniu. Między słupkami stanie Ukrainiec Artur Rudko, a blok obronny stworzą Joel Pereira, Lubomir Satka, Antonio Milić oraz Pedro Rebocho. Dwójka defensywnych pomocników to Jesper Karlstrom oraz Radosław Murawski.

Środkowym napastnikiem, i jednocześnie kapitanem Lecha Poznań, będzie Mikael Ishak, natomiast za jego plecami zagra tercet Kristoffer Velde, Joao Amaral i Michał Skóraś. Prawdopodobnie pierwszym piłkarzem do wejścia z ławki rezerwowych będzie Gruzin Giorgi Citaiszwili, który został wypożyczony na rok z Dynama Kijów.

Skład Lecha na rewanżowy mecz z Karabachem: Artur Rudko - Joel Pereira, Lubomir Satka, Antonio Milić, Pedro Rebocho - Kristoffer Velde, Jesper Karlstrom, Radosław Murawski, Michał Skóraś - Joao Amaral - Mikael Ishak.

Dwie zmiany w Karabachu Agdam. Trener Gurbanow wyciągnął wnioski

Trener Gurban Gurbanow postanowił dokonać dwóch zmian na rewanżowe spotkanie z Lechem Poznań, konkretniej w środku pola. Za Qarę Karajewa wystąpi Marko Janković z Czarnogóry, natomiast tuż za napastnikiem zagra Filip Ozobić, a nie Leandro Andrade. - W Poznaniu przegraliśmy, zdarza się. Teraz jednak znamy już rywala. Drugi raz tak nie zawalimy, drugi raz nie przegramy - zapowiadał Gurbanow tuż przed rewanżem. Miejsce w podstawowym składzie Karabachu utrzymał Marko Vesović, były zawodnik Legii Warszawa.

Mecz Lecha Poznań z Karabachem Agdam w ramach pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów rozpocznie się we wtorek 12 lipca o godzinie 18:00. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: