Mecz Lech - Karabach przerwany przez ptaka. Aż do akcji wkroczył Mikael Ishak

Lech Poznań rywalizuje z Karabachem Agdam w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Mecz został na chwilę przerwany z powodu młodej sójki, która wylądowała na murawie stadionu mistrzów Polski. W ewakuowaniu ptaka pomógł Mikael Ishak.

Lech Poznań trafił najgorzej, jak tylko mógł w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Rywalem mistrzów Polski jest mistrz Azerbejdżanu, czyli Karabach Agdam. W przypadku wywalczenia awansu do drugiej rundy poziom trudności będzie równie wysoki, ponieważ zespół prowadzony przez Johna van den Broma zagra z FC Zurich.

Niespodziewany gość na meczu Lecha Poznań. Mikael Ishak pomógł w zabraniu sójki

Lech Poznań walczy z Karabachem Agdam o awans do drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Od samego początku spotkania lepiej wyglądali mistrzowie Azerbejdżanu, którzy atakowali głównie lewym skrzydłem, na którym znajdował się Joel Pereira. Strzały Karabachu były jednak bardzo proste dla Artura Rudki. Spotkanie w pierwszej połowie zostało przerwane na kilkadziesiąt sekund z powodu obecności młodej sójki na murawie.

Jeden z fotoreporterów postanowił zareagować i wbiegł na boisko z tekturowym kartonem, żeby złapać sójkę i wypuścić ją poza murawę. Mężczyźnie szybko pomógł kapitan Lecha Poznań, czyli Mikael Ishak, dzięki czemu mecz mógł zostać wznowiony. "No za to należy się nagroda Fafika" - stwierdził Jacek Laskowski, komentator TVP Sport w trakcie transmisji. Ta nagroda jest przyznawana osobom, które pomagają zwierzętom, a Fafik jest fikcyjną postacią znaną z czasów PRL-u.

Lech Poznań prowadzi do przerwy 1:0 z Karabachem Agdam od 41. minuty po bramce Mikaela Ishaka, który wykorzystał dośrodkowanie Joela Pereiry. Spotkanie można oglądać w TVP Sport, na stronie internetowej sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Trwa też nasza relacja na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.