Trener Karabachu porównał Lecha Poznań do Legii. "Są mocniejsi"

Obecny Lech Poznań jest mocniejszy niż Legia Warszawa z 2020 roku, z którą rywalizował Karabach - nie ma wątpliwości trener azerskiej drużyny Gurban Gurbanow. - Nie czujemy się faworytem spotkania w Poznaniu - powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Już we wtorek rozpocznie się droga Lecha Poznań do awansu do Ligi Mistrzów. O 20:00 zespół Johna van den Broma podejmie mistrza Azerbejdżanu - Karabach. Poznaniacy nie mieli szczęścia w losowaniu i już w I rundzie eliminacji do LM trafili jednego z najtrudniejszych rywali.

Zobacz wideo Tajemnica kortów Wimbledonu. Dlaczego tak bardzo różnią się od innych?

Karabach to klub niezwykle stabilny. Od 2008 roku prowadzi go ten sam trener - Gurban Gurbanov - a jego drużyna w ostatnich ośmiu sezonach grała w fazie grupowej europejskich pucharów. Raz była to Liga Mistrzów, sześciokrotnie Liga Europy, a raz Liga Konferencji Europy, w której Karabach grał w poprzednim sezonie.

To klub, który źle wspominają polskie kluby. W 2010 roku zespół Gurbanowa wyeliminował Wisłę Kraków w III rundzie eliminacji Ligi Europy. Trzy lata później w II rundzie eliminacji tych rozgrywek wyleciał Piast Gliwice.

Szalony finisz biegu na 110 metrów. Poleciał jak Superman i wygrał [WIDEO]Szalony finisz biegu na 110 metrów. Poleciał jak Superman i wygrał [WIDEO]

W 2020 roku w IV rundzie Karabach wyeliminował Legię Warszawa. Zespół Gurbanowa wygrał przy Łazienkowskiej 3:0 i awansował do fazy grupowej. Przez pandemię koronawirusa sezon był wtedy opóźniony, więc eliminacje skrócono do jednego meczu, na czym skorzystali Azerowie.

"Lech mocniejszy od Legii"

- Lech jest lepszy niż tamta Legia i uważam, że teraz będzie nam trudniej. Poznaniacy lubią być przy piłce, są mocni w ataku pozycyjnym, potrafią do niego angażować całą drużynę. Dlatego musimy być uważni od samego początku. Nie podejmiemy zbyt wielkiego ryzyka - powiedział Gurbanow na poniedziałkowej konferencji prasowej przed meczem z Lechem.

Kolejny piłkarz może opuścić Bayern. Niespodziewane zainteresowanieKolejny piłkarz może opuścić Bayern. Niespodziewane zainteresowanie

I dodał: - Nie czujemy się faworytem spotkania w Poznaniu, ani całego dwumeczu. Zdajemy sobie sprawę, jak wielkie są oczekiwania wobec Lecha. Myślę, że w tej parze faworyta po prostu nie ma. Przed nami starcie dwóch mocnych zespołów.

Mecz Lech - Karabach we wtorek o 20:00. Relacja na żywo na Sport.pl.

Więcej o: