Sheriff płaci za rosyjską inwazję. UEFA ukarała uczestnika Ligi Mistrzów

- Komitet Wykonawczy UEFA podjął decyzję, że żaden mecz rozgrywek UEFA nie zostanie rozegrany w regionie Naddniestrza do odwołania - oświadczyła organizacja. Informacja ta ma duże znaczenie dla Sheriffa Tyraspol, który będzie musiał rozgrywać mecze Ligi Mistrzów nie na własnym obiekcie.

Sheriff Tyraspol zakończył rozgrywki ligi mołdawskiej na pierwszym miejscu i zapewnił sobie możliwość gry w eliminacjach Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie. Drużyna nie będzie mogła jednak rozgrywać meczów na własnym stadionie. Wszystko przez decyzję UEFA.

Zobacz wideo Donbas Arena kiedyś i dziś. Jak wygląda stadion, na którym były rozgrywane mistrzostwa Europy w 2012?

Towarzyski mecz charytatywny Legii Warszawa i Dynama Kijów na stadionie przy ul. ŁazienkowskiejDynamo Kijów zagra w Polsce. Mecz o Ligę Mistrzów na stadionie Króla

UEFA podjęła decyzję w sprawie Sheriffa. Nie będą mogli grać na własnym stadionie 

UEFA zdecydowała się bowiem zabronić rozgrywania spotkań w regionie Naddniestrza, a właśnie tam - w Tyraspolu - swoją siedzibę ma Sheriff. Tyraspol znajduje się co prawda na terenie Mołdawii, jednak od 1991 roku pozostaje stolicą samozwańczej republiki Naddniestrza, gdzie duża część społeczeństwa sympatyzuje z Rosją. 

- W związku z eskalacją militarną na dużą skalę, która doprowadziła do inwazji na terytorium Ukrainy przez armię rosyjską, Komitet Wykonawczy UEFA podjął decyzję, że żaden mecz rozgrywek UEFA nie zostanie rozegrany w tym regionie do odwołania - można przeczytać w oświadczeniu.  

- Decyzja jest podparta analizami opracowanymi przez międzynarodowe agencje wyspecjalizowane w analizie politycznej i strategicznej, których raporty były brane pod uwagę przez UEFA. Jako właściwy organ (zgodnie z art. 50 ust. 1 Statutu UEFA), Komitet Wykonawczy ponosi odpowiedzialność za sprawny przebieg rozgrywek, co obejmuje również możliwość tymczasowego uniemożliwienia organizacji meczów w niektórych rejonach, jeśli wymaga tego sytuacja.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

UEFA ukarała PSG za skandal w Lidze Mistrzów. I znów się skompromitowałaUEFA ukarała PSG za skandal w Lidze Mistrzów. I znów się skompromitowała

Sheriff będzie rozgrywał swoje spotkania najprawdopodobniej na stadionie narodowym w stolicy Mołdawii - Kiszyniowie. Pierwsze spotkanie eliminacji Ligi Mistrzów drużyna z Tyraspolu rozegra już 13 lipca, a Sheriff będzie mierzył się z bośniackim Zrinjskim Mostar.

Więcej o: