"Superliga wciąż żyje". Prezes Realu czeka na wyrok i jest pewien, że projekt wejdzie w fazę realizacji

Florentino Perez nie zostawił cienia wątpliwości. - Superliga jest wciąż żywym projektem - powiedział. Prezydenta Realu Madryt i pozostałe kluby założycieli czeka jeszcze rozprawa w Luksemburgu, ale jak widać, nikt nie zamierza zrezygnować z utworzenia nowych prestiżowych rozgrywek.

Do rozprawy w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej został jeszcze miesiąc, ale to nie robi wrażenia na prezydencie Realu Madryt. Florentino Perez zapewnił, że zarówno on, jak i FC Barcelona oraz Juventus, nie zamierzają wycofywać się z wcześniej ustalonego planu. Wspomniał też, że trudno będzie to zrobić pozostałym dziewięciu klubom, które odwróciły się od Superligi, gdy tylko pojawiły się pierwsze przeszkody ze strony UEFA. 

Zobacz wideo Lewandowski: Chyba zabrakło nam trochę odwagi

- Atletico Madryt i wszyscy inni są w Superlidze, bo obowiązuje bardzo bolesna procedura odejścia z tego projektu - ostrzegł Perez. W sumie Superligę założyło 12 klubów. Poza wymienioną wyżej czwórką są to: Chelsea, Tottenham, Arsenal, Manchester United, Manchester City, Liverpool, Inter Mediolan oraz AC Milan. Nie powiedział jednak, co to za konsekwencje. 

Perez założył sprawę w Luksemburgu. "Czekamy"

Rozprawa, o której wspomniał Perez, odbędzie się w Luksemburgu. W jej trakcie zapadnie orzeczenie w sprawach, które poruszyli założyciele Superligi. - Uważamy, że w Europie mamy prawo do organizowania niezależnych rozgrywek. Można to robić wspólnie z UEFA, ale w innych terminach i na innych warunkach. UEFA jest monopolistą, regulatorem i sędzią. Jednym z filarów, które dało nam 27 krajów Unii Europejskiej, jest konkurencja - powiedział Florentino Perez.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

- Spotkałem Aleksandra Ceferina [prezydent UEFA - przyp. red.] na kolacji przed meczem Ligi Mistrzów, a potem na meczu. Przywitaliśmy się serdecznie i nic więcej. Ja dałem mu model Santiago Bernabeu, a on dał mi coś innego. Nie zgodziliśmy się i doszło do nieco absurdalnej sytuacji. Czekamy na to, co powie Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej - zakończył 75-latek.

UEFA groziła przed kilkoma miesiącami, że drużyny, które wezmą udział w Superlidze, nie zostaną dopuszczone do Ligi Mistrzów. Obecnie są to najbardziej prestiżowe rozgrywki w Europie. Nowy twór mógłby stać się poważnym zagrożeniem dla projektu europejskiej federacji. Czy Perez kiedykolwiek martwił się o usunięcie Realu Madryt z LM? - Nigdy się tego nie obawialiśmy - powiedział otwarcie.

Real Madryt to najbardziej utytułowany klub Ligi Mistrzów. Drużyna z Madrytu aż 14-krotnie sięgała po to trofeum. Real jest też pierwszym klubem w historii rozgrywek, który wygrał zawody (1956 rok). Ostatni raz po Ligę Mistrzów sięgnął w tym roku. W finale pokonał 1:0 Liverpool.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.