"Jak tak możesz?". Kłótnia Ferdinanda i Owena na wizji po finale Ligi Mistrzów

Po finale Ligi Mistrzów doszło do gorącej wymiany zdań pomiędzy Michaelem Owenem i Rio Ferdinandem na antenie BT Sport. Owen powiedział, że mimo porażki to Liverpool jest najlepszą drużyną w Europie. Ze stwierdzniem tym zdecydowanie nie zgodził się Ferdinand.

Real Madryt okazał się lepszy od Liverpoolu w finale Ligi Mistrzów. Hiszpańska drużyna wygrała 1:0 po bramce Viniciusa Jr. Michael Owen, który grał dla obu zespołów, uważa jednak, że mimo porażki najlepszą drużyną w Europie jest Liverpool. 

Zobacz wideo Pudzianowski przeprasza Materlę. "Nie chciałem zrobić mu krzywdy"

Owen i Ferdinand pokłócili się w telewizji po finale Ligi Mistrzów. "To brak szacunku do Realu"

- Nadal uważam, że Liverpool to teraz najlepsza drużyna w Europie - stwierdził były piłkarz na antenie BT Sports. Ze stwierdzeniem swojego kolegi zdecydowanie nie zgodził się natomiast Rio Ferdinand. - Jak tak możesz mówić, że są najlepsi w Europie? Właśnie przegrali Premier League i Ligę Mistrzów - zripostował. 

Thibaut Courtois odpowiada dziennikarzowi po finale Ligi MistrzówDziennikarz zakpił z Realu Madryt. Courtois odpowiedział: Jajajajajaja

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Michael Owen pozostawał jednak niewzruszony argumentami legendy Manchesteru United. Byli reprezentanci Anglii wdali się w ożywioną dyskusję. - Real wygrał, ale dobrze wiesz, że to tylko jeden mecz. Ja nadal uważam, że Liverpool jest najbardziej przerażającą drużyną w Europie, ale nie ma żadnego z najważniejszych trofeów. To gorzka pigułka do przełknięcia - powiedział Owen. 

- Nie sądzę, żeby Liverpool był najlepszą drużyną w Europie. Myślę, że trzeba zdobywać najważniejsze trofea, by zapracować na takie miano. To brak szacunku do Realu. Oni właśnie wygrali z trzema najlepszymi drużynami z Premier League i zdobyli Ligę Mistrzów - kontrował Ferdinand. 

- Tak, mają trofeum. Ale czy możesz obejrzeć ich dwa mecze przeciwko Manchesterowi City i powiedzieć: "Tak, oni byli lepsi". Czy można to powiedzieć o meczach z Chelsea? Myślę, że bycie najlepszą drużyną to coś więcej niż zdobycie jakiegoś trofeum. Realowi nikt go nie odbiera - to fenomenalne - odparł Owen.

- Liverpool nie wygrał Premier League. A skoro tego nie zrobił i przegrał w finale LM, to nie może być uważany za najlepszą drużynę na świecie - zakończył Ferdinand. 

Żaden z ekspertów nie zdołał przekonać drugiego do swoich racji. Faktem jest, że to Real Madryt już po raz szósty w tym wieku zdobył Ligę Mistrzów. Madrytczycy są absolutnymi rekordzistami, jeśli chodzi o historię tych rozgrywek. Łącznie zdobyli Puchar Europy aż 14 razy. Liverpool w XXI wieku wygrał to trofeum dwukrotnie. W sumie ma na koncie sześć triumfów. 

Spalony Benzemy w Liverpool - Real MadrytListkiewicz o spalonym w finale Ligi Mistrzów. "Prawidłowa decyzja"

Więcej o: