Kibice Liverpoolu oszukani na biletach na finał LM. Klub i policja reagują

Jak informuje "Liverpool Echo", grupa kibiców Liverpoolu została oszukana na kilkanaście tysięcy funtów na fałszywych biletach na sobotni finał Ligi Mistrzów w Paryżu, w którym Liverpool zmierzy się z Realem Madryt.

Ray McDonald i grupa jego przyjaciół stracili 19 tysięcy funtów, kupując w internecie fałszywe bilety na sobotni mecz na Stade de France w Paryżu pomiędzy Liverpoolem a Realem Madryt. Wspomniani kibice zapłacili po tysiąc funtów za sztukę, po czym zbadali otrzymane PDF-y (bilety elektroniczne) i okazały się one sfałszowane.

Zobacz wideo Kulesza: Piłka uczy pokory. Jestem przygotowany na krytykę

Ponad 50 oszukanych kibiców. Liverpool i policja reagują

Gdy McDonald próbował się skontaktować ze sprzedawcą owych "wejściówek", od którego już sześć razy kupował bilety w tym sezonie, okazało się, że twitterowe konto tej osoby zostało usunięte, a numer telefonu nieaktywny. Kibic Liverpoolu trafił do grupy na Whatsappie, gdzie wraz z nim znalazło się około 50 kibiców, oszukanych na 125-150 biletów.

- Kupiliśmy 19 biletów po tysiąc funtów, co oznacza naszą stratę w wysokości 19 tysięcy funtów. Na pierwszy rzut oka wyglądały one tak jak trzeba, nawet nie zastanawialiśmy się nad tym, że mogą być fałszywe. Dopiero po godzinie 23, gdy kładłem się spać, mój telefon "oszalał" - relacjonuje McDonald w rozmowie z "Liverpool Echo".

- Próbowałem się dodzwonić do sprzedawcy, ale okazało się, że numer jest już nieaktywny i pomyślałem sobie "już po mnie" - dodał.

Jerzy Dudek w akcji w wielkim finale LM w StambuleNajlepszy finał w historii LM. Szewczenko wciąż nie wierzy: Nie mogę patrzeć

Co ciekawe, McDonald przyznał, że on i jego przyjaciele wcześniej w tym sezonie kupili w sumie od tego samego handlarza 40 biletów na różne mecze i wszystkie okazały się oryginalne.

Innym oszukanym kibicem, który zgłosił się do "Liverpool Echo", jest 26-letni Toby Arup z Londynu. On również znał przypadki, gdy ludzie kupowali od jednego z handlarzy prawdziwe bilety, po czym sam zdecydował się mu zapłacić 2,5 tysiąca funtów za dwie wejściówki na finał. Niestety, i on otrzymał "fałszywki", choć na pierwszy rzut oka nic na to nie wskazywało, a on sam starał się być bardzo ostrożny.

Liverpool FC oraz policja z Merseyside ostrzegają kibiców przed oszustami, którzy chcą na kibicach "The Reds" zarobić duże pieniądze. Klub otrzymał od UEFA ponad 19 tysięcy biletów na sobotni finał, które zostały rozlosowane wśród osób z kartami kibica.

Policja z kolei przeszukała w środę jeden z domów w Cheshire, co było związane ze sprawą fałszowania biletów. Jak się okazało, na komputerze i telefonie znaleziono również fałszywe bilety na ostatni finał Pucharu Anglii na Wembley. Sprawa jest rozwojowa.

Finał Ligi Mistrzów Liverpool - Real Madryt odbędzie się już w najbliższą sobotę na Stade de France w Paryżu. Początek spotkania o godzinie 21:00, relacja na żywo na Sport.pl.

Więcej o: